Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Atatürk’e Suikastler ve İstiklal Mahkemeleri

25,00 TL
20,25 TL

Karaoğlan`ın maceralarını nefis çizgileriyle anlatırken Orta Asya Türklerinin yaşam öykülerini ve törelerini genç kuşaklara iletmekle büyük bir görev yapıyor Suat Yalaz usta... Yalnız Türkiye`de değil, Avrupa`da da ün kazanan Yalaz, son zamanlarda yakın tarihimizin ilginç konularını yazıp resimleyerek çok önemli görevini başarıyla sürdürüyor.

Elinizdeki bu eserde, Cumhuriyetimizin ve çağdaş Türkiyemizin kurucusu Atatürk`e karşı düzenlenen suikastler (özellikle İzmir suikasti) tarafsız bir bakışla, yepyeni bir görüşle anlatılıyor... Suat Yalaz`ın özelliği ve başarısındaki giz, sadece eşsiz çizgilerden değil, kılı kırk yaran araştırmacılığı ve ayrıntılara inen titizliğinden kaynaklanıyor... Atatğrk`e Suikastler`i okurken bu özellik dikkatinizi çekecek ve yıllar önce yaşananlara bir film izler gibi siz de tanık olacaksınız.

- Yalvaç Ural

Suat Yalaz, Bab-ı Ali`ye adımını genç bir karikatürist olarak atmıştı. Sonraları, öncülüğünü yaptığı çizgi-roman dizileriyle Türk Tarihi`ni tozlu raflardan indirip pırıl pırıl gazete sayfalarına taşıyan san`atçı olarak gördük... Benim, Atatürk`e Suikastler aslı bu eserle ilgili, babam rahmetli Kılıç Ali`nin, İzmir Suikasti sanıklarını yargılayıp mahkûm eden İstiklâl Mahkemesi heyetinin (3 Ali`ler Divanı`nın) bir mensubu olması dolayısı iledir. Eserin hazırlanması sırasında, bazı önemli ayrıntılarda Sayın Yalaz`a yardımcı olmaya çalıştım.

- Altemur Kılıç