sadsad x
asdasd

Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı

Karınca Yayınları

Celal Topkan

25,00 TL
18,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,25 TL
Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 3990000054612
Kapak: Ciltsiz
Celal Topkan
Celal Topkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı Kısa Özet

  Efendiler, ben kendi kendime düşünür, bir program saptar ve derdim ki, işte benim programım budur. Bunun üzerinde benimle fikir birliğinde olanlar buyursunlar beraber çalışalım. Ancak ben böyle yapmak istemedim. Çünkü böyle yapmanın hatalı olduğunu kabul ediyorum. Ben istedim ki, izlenecek benim programım olmasın. Falan ya da filanın programı olmasın. Yani herhangi bir kişinin programı olmasın. Çünkü bir kişinin programı onun kendi kişiliğine ve onun kişiliğiyle çıkar yönünden ilgili olan, çıkarcı insanlara ait olur. Ben istedim ki, ulus kendi programını izlesin. Ve ben istedim ki, ulusumuz hangi ad altında olursa olsun şunun ya da bunun ardında gitmesin. Sadece kendi istek ve amacı neyse onun ardından gitsin.

  Efendiler! Milleti aldatmayacağız! Millete daima ve daima gerçeği söyleyeceğiz. Belki hata ederiz. Hakikat zannederiz. Fakat millet onu tashih etsin (düzeltsin). Kendimizi kimsenin üstünde görmeye de hakkımız yoktur. Binaenaleyh yalan tedbirlere tevessül etmek isteseydim, ben bunun adına Halk Fırkası demezdim.

  Halk Fırkası nazarında halk mefhumu (kavramı), herhangi bir sınıfa münhasır (mahsus) değildir. Hiçbir imtiyaz iddiasında bulunmayan ve genellikle kanun nazarında mutlak bir eşitliği kabul eden bütün fertler halktandır. Halkçılar, hiçbir ailenin, hiçbir sınıfın, hiçbir cemaatin, hiçbir ferdin imtiyazlarını kabul etmeyen ve kanunlardan yararlanmadaki mutlak hürriyet ve istiklali tanıyan fertlerdir.

  - M. K. Atatürk

  Bu kitap, Atatürk`ten sonra sürekli başarısız olan CHP`yi, nedenleriyle birlikte sorgulamaktadır.

Atatürk Sonrası CHP'nin Başarısızlığı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.