sadsad x
asdasd
At Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9789756051849
Kapak: Ciltsiz
J. Edward Chamberlin
J. Edward Chamberlin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • At Kısa Özet

  Cengiz Han, Büyük İskender, Fransa Kralı Louis, Amerika kıtasının yerlileri, Orta Asya bozkırlarının atlı okçuları... Hepsi de, atlarla yakın ilişki kurmuş insanlar, halklar...

  Atlar tarih boyunca insanoğlunun hayal gücüne egemen oldu. Tekerleğin icadından bile önce, at insan hayatını biçimlendirdi. At soylu güzelliğiyle mağara duvarlarında, minyatürlerde, görkemli meydan heykellerinde, müzelerdeki göz alıcı tablolarda, birçok sanat eserinde yer aldı. Binlerce yıldır binek aracı, ağır işçi, statü simgesi, dost oldu insan için... Hakkında kitaplar yazıldı, şarkılar bestelendi.

  Bu kitap, eskiçağlardan beri atın çevresinde oluşan gelenekleri, efsaneleri inceliyor. Atın zekâsı, gücü, yetenekleri, zarafeti ve güzelliği kitabın her bir satırına sinmiş. Tarihin başlangıcından bugüne, Amerika ovalarından, Asya bozkırlarına kadar atlarla insanların birlikteliğinin şaşırtıcı, hayranlık uyandırıcı, aydınlatıcı, tutkulu hikâyesi... J. Edward Chamberlin Toronto Üniversitesi ile Michigan Üniversitesi`nde İngilizce ve Karşılaştırmalı Edebiyat öğretiyor. Özellikle Amerika kıtası yerlileri üzerine birçok kitabı var ve kendini bildik bileli at yetiştiriyor.

   

At Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.