sadsad x
asdasd

Asyanın Efendileri

Halk Kitabevi
23,15 TL
15,05 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
8,10 TL
Asyanın Efendileri Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 196
ISBN: 9786059350532
Kapak: Ciltsiz
Ali Güler
Ali Güler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Asyanın Efendileri Kısa Özet

  *Asyanın Efendileri* isimli bu eser, birbirini kronolojik olarak takip edecek olan 4 ciltlik *Türk'ün Tarihi* projesinin ilk cildini oluşturmaktadır.

  Bilinen tarihimizin ilk devirlerinden başlayarak Selçuklu dönemine kadarki süreç bu ilk ciltte yer almaktadır. Özellikle Orta Asya’da geçen tarihimiz bu ilk cildin konusudur. Bu dönemde kurulan Türk devletlerinin hâkimiyet kurdukları ve hâkimiyet sürdükleri coğrafi alan Orta Asya’dan başka, Hazar’ın ve Karadeniz’in Kuzeyi, Kafkaslar, Balkanlar ve Orta Avrupa’dır.

  Bazıları tarihin akışını değiştiren, bazıları da küresel ölçekte bir siyasi güç olan, Hun (Asya, Avrupa ve Hindistan), Göktürk, Uygur Devletleri başta olmak üzere Türk’ün siyasi hâkimiyetinin insanlığı etkilediği bir dönemi inceliyoruz.

  Bu dönemde konar-göçer hayattan yerleşik hayata geçtik. Bu dönemde Türk ordusu başta olmak üzere uzun asırlar devam edecek olan siyasi, hukuki, ekonomik ve toplumsal kurumlarımızın temelleri atıldı. İşte bunun için *Bozkırın Efendileri*nde ele alınan konular *Türk’ün Tarihi*nin de temellerini oluşturmaktadır.

Asyanın Efendileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.