sadsad x
asdasd
14,00 TL
10,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Asteriks ve Roma Dünyası Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9789758704125
Kapak: Ciltsiz
Kai Brodersen
Kai Brodersen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Asteriks ve Roma Dünyası Kısa Özet

    MÖ 50 yılı. Galya tamamen Roma işgali altındadır... Hemen hemen... Yenilmez Galyalıların yaşadığı küçük bir köy işgalcilere hala kafa tutmaktadır..."

    Asteriks çizgi romanları işte bu Galya köyünde başlar, herkesin katıldığı bir şölenle de sona erer. Burada küçük Galyalı Asteriks ve onun iriyan arkadaşı Oburiks`in dünyasıyla tanışırız. Bu, antikçağda Roma İmparatorluğu`nun kocaman dünyasıdır. Asteriks ve Roma Dünyası`nda birçok tarihçi, Asterik, Oburiks ve Büyükfiks`in maceralarından yola çıkarak bizi Roma dünyasının renkleriyle tanıştırıyor. Örneğin Kleopatra`nın Büyükfiks`i bile hayran bırakan burnu daha kısa olsaydı, dünyanın da görünümü değişir miydi sorusunun arkasına takılıp bunu ünlü kadının hayatına göz atıyoruz. Hep Asteriks`in yoluna çıktıkları için hiç suyun üstünde kalamayan korsanları tanıyoruz, bu arada Sezar`ın gerçekten de korsanlarını eline düştüğünü öğreniyoruz. Ozan Kakofoniks ve büyücü Büyükfiks sayesinde Keltlerin ve Romalıların farklı inanç dünyalarına giriyoruz. Sezar`ın Tacı Macerasında söyleviyle yargıcı bile ağlatan Asteriks`in konuşmasını Roma hitabet sanatının inceliklerine göre çözümlüyoruz.

    Olimpiyatları, Roma tiyatrosunu zevkle seyrediyoruz. Hatta küçük Galyalının tuttuğu seyir defteriyle yeni dünyaya yolculuk ediyor, antikçağ kaşiflerinin dünyasını anlamaya çalışıyoruz. Bir sır verelim: Bu kitapta Oburiks`in bir oğlu olduğunu da öğreniyoruz.

Asteriks ve Roma Dünyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.