Asr-ı Saadet Dersleri 3 Ciltli, Şamua

Ravza Yayınları

Necmeddin Salihoğlu

100,00 TL
61,00 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
39,00 TL
Asr-ı Saadet Dersleri 3 Ciltli, Şamua Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 776
ISBN: 3990000027334
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: Şamua
Basım Tarihi 2013
Necmeddin Salihoğlu
Necmeddin Salihoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Asr-ı Saadet Dersleri 3 Ciltli, Şamua Kısa Özet

  Allah`(cc)ı tanımak ve gerçek anlamda kulluk görevlerini yerine getirebilmek ancak ilimle mümkündür. "Kulları içerisinde Allah`tan ancak alimler korkar, Allah çok bağışlayandır." (Fatır, 28) Kur`an-ı Kerim`de ilim övülmüş, bilenlerle bilmeyenlerin bir olamayacağı açıkça belirtilmiştir: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Doğrusu ancak akıl sahipleri bunları hakkıyla düşünür." (Zümer,9)

  Ayrıca insanın üstlendiği görev ve sorumlulukları yeryüzü gökyüzü ve dağlar üstlenmekten imtina etmişlerdir. "Biz o emaneti göklere yere ve dağlara arz ettik onlar onu yüklenmeye yanaşmadılar ondan korktular da onu insan yüklendi. O gerçekten çok zalim ve çok cahildir. (Ahzab,72) Bütün bu sorumlulukları insanoğlunun yerine getirebilmesi de oldukça zor ve çetin bir iştir.

  Bu sorumluluğu hakkıyla kavramak ve gerçeklerini yerine getirebilmek için insanın sürekli bir eğitime tabi tutulması gerekir. Öğrenmede süreklilik esası vardır. Bilgilerin unutulmaması ve tekamül etmesi için sürekliliğin sağlanması lazımdır.

  Yine Müslümanların öğrenmekle bildiklerini insanlara anlatmak (Tebliğ ve Davet) görevleri vardır. Çünkü İslami eğitimlerden amaç, sadece bilgilenmek değil, aynı zamanda tüm insanlığa Allahın gönderdiği vahyi ve efendimiz (sav)`in hadisi şeriflerini aynen Asr-ı saadette öğretilen İslam`a uygun bir şekilde anlatarak onlarında saadeti için çalışma zorunluluğu vardır.

 • Şamua

Asr-ı Saadet Dersleri 3 Ciltli, Şamua Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.