sadsad x
asdasd

Asker ve Kumandanla Hasbihal

Yayın B
15,00 TL
8,85 TL
%41 indirim
Kazancınız
:
6,15 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Asker ve Kumandanla Hasbihal Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 271
ISBN: 9786055622435
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Asker ve Kumandanla Hasbihal Kısa Özet

    Savaş, çarpışma, nihayet meydan savaşı, yalnız karşı karşıya gelen iki ordunun çarpışması değildir. Milletlerin çarpışmasıdır. Meydan savaşı, milletlerin bütün varlıklarıyla bilim ve teknik alanındaki seviyeleriyle, ahlakalrıyla, kültürleriyle, kısaca bütün maddi ve manevi kudret ve faziletleriyle çarpıştığı bir imtihan sahasıdır. Bu alanda çarpışan milletlerin gerçek güç ve değerleri ölçülür. Netice yalnız bedensel gücün değil, bütün güçlerin, özellikle ahlaki ve kültürel gücün başarısını kesin seviyesine vardırır.

    Tarihte bütün bir vatanı, çok üsütn düşman kuvvetleri karşısında son toprağına kadar karış karış kahramanca ve namuskarane savunmuş ve yine varlığını koruyabilmiş ordular görülmüştür. Türk ordusu, o cevherde bir ordudur. Yeter ki ona kumanda edenler, kumanda edebilmek vasıflarına sahp bulunsun.

    Kumandanlar, emir vermiş olmak için emir vermezler. Gerekli ve uygulanması mümkün olan hususları emrederler. Emir verirken, kendini, o emri uygulayacak olanın yerine koymak ve emrin nasıl uygulanacağı ve tatbik olunacağını düşünmek ve bilmek gerekir.

Asker ve Kumandanla Hasbihal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.