Aşk Oyunları - Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler

Akademisyen Kitabevi

Fazilet Eda Yılmaz

40,00 TL
34,80 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
5,20 TL
Aşk Oyunları - Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler Hakkında Bilgiler
Türü: Cinsel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786054649976
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 28 adet satılmıştır.
Fazilet Eda Yılmaz
Fazilet Eda Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Aşk Oyunları - Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler Kısa Özet

    Toplumun en küçük birimi olarak insan yaşamında vazgeçilmez bir öneme sahip olan aile, evlilik adı verilen bir bağ ile oluşan, yaşamın en temel kurumlarındandır. Ruhsal, duygusal ve cinsel ilişkileri içeren evlilikte mutluluk, toplumun ve aile kurumunun devamını sağlamak için önemli bir gerekliliktir. Bu önemli kurumun devamı ve çiftlerin mutluluğu da ancak sağlıklı bir ilişki ve sağlıklı bir cinsel hayatla mümkündür.

    Çift ve evlilik terapisi alanında çalışan terapistler, görmüş oldukları evli çiftleri düşündüklerinde, ilişki sorunları ve cinsel sorunların iç içe geçtiği bir çok vakayla karşılaşmışlardır. Bu çift terapilerinin cinsel terapilerle ne kadar iç içe geçtiğinin bir göstergesidir. Çünkü, evliliğin temel gereksinimlerinden olan sağlıklı bir cinsel hayat ihtiyacının karşılanmadığı evliliklerde kuşkusuz, cinsel sorunlara ilişki sorunları da eşlik edecektir. Ya da ilişki sorunlarının olduğu evliliklerde şüphesiz ki cinsel sorunların oluşma ihtimali de vardır. Cinselliğin çift ve evlilik ilişkisi içinde gelişmesinden dolayı çift terapisi ve cinsel terapiyi birbirinden bağımsız düşünmek mümkün değildir. Bu sebeple çift terapileri ile cinsel terapiler çoğu zaman bir arada yürütülmesi gereken terapilerdir.

    Bu alanda çalışan terapistlerin her iki alana da hakim olması ve iki alanı bütünleştirecek nitelikte teknikleri ve egzersizleri kullanması evlilik kurumunun yapısından dolayı bir gerekliliktir. Ancak akademik düzeyde bu alanda tekniklerin bir arada olduğu bir Türkçe kaynak bulunmamaktadır. Bu kitap çift terapisi ve cinsel terapi alanındaki bu eksikliği kapatacak ve alanda çalışmak isteyen terapistlerin ihtiyaçlarına cevap vererek bir başucu kaynağı olacaktır. Kitapta, çift terapisi alanında çalışan terapistlere yol gösterici nitelikte bir çok tekniği ve cinsel terapi ile çift terapisini birlikte sürdürmeyi sağlayacak egzersiz ve aşk oyunlarını bir arada bulabileceksiniz. Ayrıca kitapta verilen teknikler sizler için terapilerde doğrudan kullanacağınız hale getirilerek, uygulamaya dönük olarak düzenlenmiştir.

  • 1. Hamur

Aşk Oyunları - Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.