sadsad x
asdasd
22,22
15,11
%32 indirim
Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 505
ISBN: 9786051419664
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Halid Ziya Uşaklıgil
Halid Ziya Uşaklıgil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) Kısa Özet

  Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri  Aşk-ı Memnu titiz bir çalışma sonucunda,  belki de ilk kez en doğru ve özgün haliyle okurlarla buluşuyor. 

  İlk baskısı 1901 yılında yayınlanan  Aşk-ı Memnu, Türkçenin tartışmasız en önemli  eserlerindendir. Roman, sadece edebiyat tarihimiz açısından değil Halit Ziya’nın edebiyatı açısından da bir doruk olarak kabul edilir. 

  Eserin bu baskısında mümkün olduğunca güvenilir bir metni okur karşısına çıkarmaya çalıştık ve bu amaçla yayına hazırlarken Halit Ziya’nın hayatta iken sadeleştirdiği, İbrahim Hilmi Kitabevi’nden çıkan 1939 baskısını esas aldık. Bu baskıyı daha önceki baskılarla karşılaştırdık. Amacımız, romanın 1939 tarihli baskısının orijinalini, metin tamiriyle bugünün okurunun anlayabileceği şekle dönüştürerek yayınlamak olduğundan, romanda yer almayan hiçbir unsuru metne eklemedik. Yazarın kendi tercihlerini gözler önüne sermeyi esas aldık. 

  Özgün baskıya Selim İleri’nin *Aşk-ı Memnu ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri* adlı incelemesi de eşlik ediyor. 

  Aşk-ı Memnu kitabının ardından Ahmet Özalp’in yayına hazırladığı Mai ve Siyah, özgün ve günümüz Türkçesi’yle Everest ayrıcalığıyla okurla buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.