sadsad x
asdasd

Aşk Efsaneleri 3. Cilt Doğu ve Batı Mitolojisi’nden Yılın Her Günü İçin

Birey Yayıncılık

Derleme

80,00 TL
57,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
22,40 TL
Aşk Efsaneleri 3. Cilt Doğu ve Batı Mitolojisi’nden Yılın Her Günü İçin Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnanç Ve Mitoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9789758618910
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aşk Efsaneleri 3. Cilt Doğu ve Batı Mitolojisi’nden Yılın Her Günü İçin Kısa Özet

    Yıllar önce, Çin de Lili adında bir kız yaşıyordu. Günler günleri, yıllar yılları kovaladı ve çoğu genç kız gibi Lili de günün birinde bir delikanlıyla evlendi.

    Lili nin kocası zengin biri değildi; ama ailesine karşı sorumluluklarına dikkat eden biriydi. O yüzden, Lili nin, evini, kocasıyla birlikte dul kayınvalidesi ile de paylaşması gerekiyordu. Gelin görün ki, aylar geçtikçe, Lili kaymvalidesiyle geçinmenin çok zor olduğunu anlamaya başladı, ikisinin de kişiliği çok farklıydı ve bu yüzden sık sık kavga ediyorlardı. Kavgalar gitgide o kadar şiddetlenmişti ki, konu komşu da evde olup bitenlerden haberdar olmaya başlamıştı. Birkaç ay daha böyle geçtikten sonra, Lili bu işin böyle gitmeyeceğinden iyice emin haldeydi. Bu durumun annesi ile eşi arasında kalan kocası için evliliği cehenneme çevirdiğini de görüyor; eşi için de üzülüyordu. Lili, bir çare bulabilme ümidiyle, baba tarafından aile dostları olan bir baharatçıya gidip derdini anlattı. Baharatçı, Lİli ye, bu işin kesin çözümünün kayınvalideyi ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Ama bu işi farkettirmeden halletmesi gerekiyordu. O yüzden, değişik bitkilerden hazırladığı bir ekstreyi Lili üç ay boyunca azar azar kaynanası için yaptığı yemeklere koyacaktı.

    Zehir az az verilecek, böylece kayınvalideyi Lili nin öldürdüğü anlaşılmayacaktı. Yaşlı baharatçı, Lili ye, bunun için, zehiri azar azar verdiği üç ay içinde şüphe verici davranışlardan, özellikle kayınvalidesine karşı sert kavgalardan kaçınmasını tavsiye etti. Üç ay için sabredip kayınvalidesine olabildiğince iyi davranmalıydı Lili. Baharatçının hazırladığı zehir ekstresini de alarak sevinç içinde eve dönen Lili, baharatçının önerdiği planı adım adım uygulamaya başladı. Her gün en güzel yemekleri yapıyor, kayınvalidesinin tabağına zehiri azar azar damlatıyor, bu arada ona iyi davranmayı ihmal etmiyordu. Sonra ne mi oldu: Bu kitabın satırları arasında sürdürdüler serüvenlerini...

Aşk Efsaneleri 3. Cilt Doğu ve Batı Mitolojisi’nden Yılın Her Günü İçin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.