sadsad x
asdasd

Aşk Bir Öyküdür Kişisel İlişkiler Üzerine Yeni Bir Teori

Say Yayınları

Robert J. Sternberg

7,50 TL
5,25 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
2,25 TL
Aşk Bir Öyküdür Kişisel İlişkiler Üzerine Yeni Bir Teori Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 311
ISBN: 9789754682939
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Robert J. Sternberg
Robert J. Sternberg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aşk Bir Öyküdür Kişisel İlişkiler Üzerine Yeni Bir Teori Kısa Özet

    "Bizi kimi insanlara son derece kuvvetle çeken ve diğerlerinden iten nedir? Kimi ilişkilerin pek sorumsuzca yürümesini sağlarken ötekilerin alev almasına neden olan nedir?
    Sternberg yarattığımız ilişki türünün içimizde taşıdığımız aşk öyküleri türüne bağlı olduğunu göstererek bu sorunların yeni yanıtlarını sunuyor bize. Kapsamlı araştırmalardan ve gerçek çiftlere ilişkin büyüleyici örneklerden yola çıkarak, her birinin kendi ayırt edici avantajları ve güçlükleri bulunan ve pek çoğunun birbirleriyle çatışacak denli uyuşmaz olduğu 26 çeşit aşk öyküsü tanımlıyor.
    Bunlar aşka dair tercihlerimize önderlik eden, büyük ölçüde bilinçsiz ön kavramlaştırmalıdır. Ancak aşk üzerine elimizdeki öykü türünün farkına varmakla daha tatmin edici ve sürekli ilişkiler yaratma özgürlüğünü kazanırız. Öykülerimizin oynadıkları rolden habersiz kaldığımız sürece aynı yanlışları defalarca yinelememiz olasıdır. Fakat bu kitabın bize sağladığı hayat verici yarar, öykülerimiz bizi hareketlendiriyor olsa da, onları tekrar gözden geçirebilmemiz ve kendi öykülerimizle daha uyumlu olan eşler seçmeyi öğrenebilmemizdir."

  • 2. Hamur

Aşk Bir Öyküdür Kişisel İlişkiler Üzerine Yeni Bir Teori Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.