sadsad x
asdasd
9,26 TL
7,41 TL
%20 indirim
Arin Mirkan Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 119
ISBN: 9786059183109
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
İsmet Taş
İsmet Taş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Arin Mirkan Kısa Özet

  İsmet Taş, "Arin Mirkan ve Rojava'da direnerek şahadete kavuşanların yüce anısı" için yazdığı bu deneme kitabında Arin Mirkan'ın kişiliğinde Kürt ulusal mücadelesinin yükselişini anlatıyor. Zaman zaman şiirle, zaman zaman düz yazıyla Arin Mirkan'a seslenirken Taş, Arin Mirkan'a kendi bildiklerini, hislerini anlatıyor. Arin Mirkan'a Arin'i anlatıyor. Ona Hakikat Savaşçısı'nı anlatıyor:

  "Tanrıçalarını dağ zirvelerindeki tahtlarına yeniden oturtma savaşını veriyor şimdi. O bizi anladı, biz de onu. O bizi yeniden yaratarak eski ihtişamımıza kavuşturmaya söz verdi, biz de ona… Biz onu, o da bizi yarattı yeni baştan.

  …kendim için savaşmanın zamanı geldi sanırım.

  Bu savaş benim ve ben olma savaşıdır. Hakikat savaşçısının bir tanrıça temsilcileri kadınlara çağrısı var. Binyılların inim inim inletilen ezilmişlikten, horlanmışlıktan, hiçlikten kurtaracak çağrıdır bu. Eski gücümüze varmanın yolu eminim budur. Tanrıça İnanna ve tanrıça Afrodit olmanın ve bu eski ihtişamımıza kavuşmanın yolu açıldı, yapılması gereken bu yolun her dem bizle dolu olmasıdır."

Arin Mirkan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.