Arapça Dil Bilgisi Soru Bankası

Akdem Yayınları

Kerim Açık

40,00 TL
28,40 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
11,60 TL
Arapça Dil Bilgisi Soru Bankası Hakkında Bilgiler
Türü: Arapça
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 3990000068901
Kapak: Ciltsiz
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Kerim Açık
Kerim Açık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Arapça Dil Bilgisi Soru Bankası Kısa Özet

    Türkiye’de son dönemde Arapça öğrenimi yaygınlaşmış ve Arapça öğrenenlerin sayısı oldukça artmıştır. Öğrenci sayısının artmasının yanı sıra her seviyeden ve yaştan insanlar Arapça öğrenmeye gönül vermiştir. Buna bağlı olarak Arapça öğretiminde kullanılan kaynaklar, farklı seviyelerdeki öğrenci gruplarının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda şekillenmeye başlamıştır. Başlangıç seviyesinden üst seviyelere kadar öğrencilerin düzeylerine uygun öğrenim setleri ve yardımcı kitaplar hazırlanmaktadır.

    Yabancı dil eğitiminde dil bilgisi kurallarının öğrenimi önemli bir aşamadır. Öğrenilen kuralların yerleşmesi ve çeşitli örneklerle pekiştirilmesi kişinin dil becerilerini rahat ve akıcı bir şekilde kullanmasını sağlar. Arapça Dilbilgisi ve Soru Bankası (Başlangıç Düzeyi A1-A2) adlı bu çalışmamızda Arapça temel dilbilgisi kurallarıyla ilgili kolaydan zora doğru aşamalı çoktan seçmeli testler hazırladık. 

    Bu eserin hazırlanmasındaki amaç, İmam-Hatip Liselerinde ve çeşitli Arapça öğretim kurslarında başlangıç düzeyinde olan öğrencilerin dil bilgisi öğrenimlerini kolaylaştırmak ve dil becerilerini geliştirmelerini desteklemektir. Yabancı dil öğretiminde benimsenen Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre A1 ve A2 seviyesine uygun olarak hazırlanan Arapça Dilbilgisi ve Soru Bankası (Başlangıç Düzeyi A1-A2) kitabının Arapça öğrenenler için faydalı olması dileğiyle eserin tashihinde ve tasarımında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Arapça Dil Bilgisi Soru Bankası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.