sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 318
ISBN 9789944260220
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
22,22 TL %31
bkmkitap.com
Fiyatı
15,33 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Antik Mısır Edebiyatı Kısa Özet

     Dünya edebiyatının başlangıcı Antik Yunan sanılır; çünkü henüz Sümer tabletlerinin keşfedilmediği, hiyerogliflerin çözülmediği XIX. Yüzyılda Batı uygarlığına öncekilerden ayrı bir temel uydurma kampanyası başlatılmıştı.

    Mezopotamya'da ve Nil vadisinde yapılan araştırmalar edebiyatın ilk metinlerinin beş bin yıl öncesinde yaratıldığını ortaya çıkardı. Piramitler gibi şaşırtıcı bir edebiyat da üretmiş olan eski Mısırlıların, bildiğimiz dinsel metinlerin de ilk kaynaklarını içerdiği görülmeye başlandı.

    Yaşamının büyük bölümünü Mısır, Mezopotamya ve Sudan'da bu yapıtları inceleyerek, çözümleyerek geçirmiş olan E.a. Wallis Budge'nin bu kaynaklardan oluşturduğu antoloji ve değerlendirme kitabı Eski Mısır Edebiyatı'nı Türkiye okurlarına sunmaktan mutluyuz.

    Günümüz Fantastik edebiyatının da bolca yararlandığı imgeler ve simgeler dünyasıyla gizemli Mısır Edebiyatı metinlerini yalnız tarihçilerin değil; aynı zamanda yeni yerler keşfetmek isteyen şair ve yazarların, ressamların da zevkle okuyacaklarına inanıyoruz.

Antik Mısır Edebiyatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.