sadsad x
asdasd

Antik Çağ’da Tarsuslu Filozoflar

Mozaik - Arkeoloji Sanat
18,52 TL
14,82 TL
%20 indirim
Antik Çağ’da Tarsuslu Filozoflar Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 79
ISBN: 9786053960430
Kapak: Ciltsiz
Uğur Pişmanlık
Uğur Pişmanlık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Antik Çağ’da Tarsuslu Filozoflar Kısa Özet

  "Antik Çağ, fikir ve sanat mirasının çoğunu üzerinde yaşadığımız topraklara bıraktı... Batıda Güney İtalya ve Sicilya’ya doğuda İskenderiye, Antakya ve Tarsus’a kadar yayıldı ve sürdürüldü. Tarsuslu filozofların etki alanı kendi zamanlarında da genişti. Mersin’e Adana’ya Antakya’ya uzanmıştı. Antik Çağda, bilgilenmenin okulla sınırlanmadığını, halka açık tartışmalarla toplumsallaştığını, canlı tutulduğunu biliyoruz. Toplumsallığın olgunlaşması, bilgilerin nesnel olmasına, hayat içinde, üretim içinde yoğrulabilmesine bağlıdır. Tarsus’ta bunun başarıldığını bu kitaptan anlıyoruz."

  - Prof. Dr. Uluğ Nutku

  "Uğur Pişmanlık’ın Antik Çağ’da Tarsuslu Filozoflar adlı eseri büyük bir ilgiyle okudum. Anadolu Uygarlığı’nın özellikle de bilim ve felsefe yönünden aydınlanmasına ve şehir bilincinin gelişmesine katkıda bulunacak bir çalışma..."

  - Prof. Dr. Remzi Demir

  "Antik Çağ’da Tarsuslu Filozoflar, öncelikle bir felsefe tarihi çalışması olarak Tarsus’ta yaşamış ya da bu çevreden beslenmiş filozofları gün ışığına çıkarmaktadır. Yine bu yönüyle klasik Batı felsefesinin Ege-Yunan merkezli tarihinin Anadolu’nun içlerinde yer ettiğini göstermektedir. Bu Batı felsefesinin Anadolu’nun felsefeyle daha çok hemhal olduğunu gösteriyor. Bu yaklaşım, özellikle son yıllarda Barnal’ın yaklaşımlarıyla önem kazanan, felsefenin Anadolu’dan Yunan’a gelen bir etkinlik olarak görülmesini yeniden düşünmemizi sağlamaktadır."

  - Prof. Dr. Sinan Özbek

Antik Çağ’da Tarsuslu Filozoflar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.