Antalya Yivli Minare Defter

YEM Yayın

Kolektif

24,00 TL
18,72 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
5,28 TL
Antalya Yivli Minare Defter Hakkında Bilgiler
Türü: Takvim
Sayfa Sayısı: 48
ISBN: 9786056302135
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Antalya Yivli Minare Defter Kısa Özet

    YEM Yayın’ın *Halkalar* adlı yeni defter dizisi, mimari eskiz, çizim, resim yapmak için uygun kağıt ve cilt tipi seçilerek hazırlandı. Hem eskiz defteri hem de not def-teri olarak kullanılabilen defterler cebinizde, çantanızda taşıyabileceğiniz boyutta tasarlandı. Böylece masa ba-şında, seyahatte, doğa gezisinde ya da şehrin sokakları-nı keşfederken karakalem, suluboya, pastel boya vb. çizim gereciyle perspektifleri, planları, kesit ve görünüş-leri kaydedebileceksiniz. *Söz uçar yazı kalır* diyerek notlarınızı aktarabileceksiniz.

    *Halkalar* defter dizisinin kapaklarında Mimar ve Çizer Deniz Dokgöz’ün, aynı teknik yöntem ve yaklaşımla çiz-diği *Halkalar* adlı mimari eskizleri yer alıyor. Akade-misyen ve çizer olarak yaptığı çalışmalarda uzun yıllar-dır *Mimari eskiz nasıl yapılır? Perspektif nasıl çizilir? Üçboyutlu görünüm nasıl elde edilir?* gibi sorulara ya-nıt veren Dokgöz; Halkalar Defter dizisinde İstanbul Kız Kulesi, İzmir Tarihi Asansör, İstanbul Galata Kulesi, An-kara Birinci TBMM Binası ve Antalya Yivli Minare’yi kendine özgü yorumuyla renkli eskizlerle veriyor.
    Dokgöz, *Antalya Yivli Minare* defterin arka kapağında mimari eskize ilişkin şöyle diyor:

    *Eskiz, gücünü yapıldığı sıradaki rahatlığından ve yapıl-dıktan sonraki vazgeçilebilirliğinden alır. Tasarımcının yapmış olduğu herhangi bir arayış onun için vazgeçilmesi son derece sıradan olabilen bir durumdur. Eskizin öznel bir kurgu olmasının ve ilk iletişiminin tasarımcısı ile ger-çekleşmesinin temel nedeni bu vazgeçiştir...*

Antalya Yivli Minare Defter Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.