sadsad x
asdasd
14,81 TL
10,22 TL
%31 indirim
Annesinin Prensi Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9789752753150
Kapak: Ciltsiz
Jean-Claude Liaudet
Jean-Claude Liaudet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Annesinin Prensi Kısa Özet

  Kadınsanız: Eşinizle veya kayınvalidenizle sorun mu yaşıyorsunuz? Yoksa gelininizle geçinemiyor ve oğlunuzun kıymetinizi bilmediğini mi düşünüyorsunuz?

  Erkekseniz: Eşinizle anneniz arasında kalmaktan bunaldınız mı? Sıkça eşinizin size karşı tutumunu veya yemeklerini annenizinkilerle mi kıyaslıyorsunuz? Ya da hiçbir kadına bağlanamıyor musunuz?

  İşte tam aradığınız kitap.

  Erkeğin hayatına giren ilk kadın annesidir, ona olan sevgisi (ve kızgınlığı) ömür boyu sürer. Toplumumuzda oldukça yaygın görülen bu durum gayet normal karşılansa da aslında çiftlerin yaşadığı sorunların başlıca kaynaklarından biridir.

  Bu kitapta değinilen bağlanma korkusu, aldatma, iktidarsızlık, erken boşalma, işkoliklik, maçoluk ve birbiriyle alakasızmış gibi görünen daha pek çok sorunun temelinde anne-oğul ilişkisi vardır. Babasının Prensesi kitabında baba-kız ilişkisini irdeleyen yazar, Annesinin Prensi kitabında anne-oğul ve kadın-erkek ilişkilerini ayrıntılı biçimde inceliyor.

  Jean-Claude Liaudet, kitabında bu konuları tarihsel, dinsel, mitolojik, sosyolojik ve psikolojik açıdan ele almanın yanı sıra, eşlerin kendilerini değerlendirebilmeleri için basit alıştırmalara da yer veriyor. Bilindiği gibi mutlu çiftlerin bir hikâyesi olmaz; mutluluğun başladığı, prensin prensesle evlenip çoluk çocuğa karıştığı noktada masallar son bulur, devamında ne olduğu bilinmez...

  Bu kitapta işlenen konu, masal sonlanmadan önce yaşananlarla ilgilidir: Kötü ya da en azından arzulanıldığı gibi gerçekleşmeyen, bazen mutlu sonla noktalanmayan başka türde öykülerdir bunlar.

Annesinin Prensi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.