sadsad x
asdasd
Zana Muhsen Alışveriş Listeme Ekle
- - , Yemen'li baba ve İngiliz bir annenin kızları olan Nadia ve Zana, İngiltere'nin Birmingham şehrinde yaşamaktadırlar. Babaları iki kız kardeşi Yemen'e büyükbabalarının yanına bir ay için tatile göndereceğini söyler. İki kız kardeş, palmiye ağaçları olan kumsallar, eyersiz atlara binmek, deve yarışları izlemek gibi muhteşem bir serüven yaşayacaklarını hayal etmişlerdi. 1980 haziranın sonlarında Yemen'e gittiklerinde Zana on beş ve Nadia on dört yaşındadır. İki kız kardeş babaları tarafından 1300 sterlin karşılığında, kendilerini Yemen'in Mokbana bölgesindeki kabile köylerinden iki delikanlıyla evlendirilmiş buldular. Orta çağ yaşamı sürülen bu köyde, kadınların okuma yazması yasak, elektrik ve su yoktur. Bu köylerde eşleriyle beraber yaşamak zorunda olan Zana ve Nadia'nın, yaşadığı dayakları, acıları, hastalıkları, baskıları, sefaleti okuyunca gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Gerçek bir yaşam hikayesi olan bu eseri mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
5/ 5
15
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 336
ISBN 9786053847335
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
18,52 TL %57
bkmkitap.com
Fiyatı
7,90 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Annemi Bir Kez Daha Görebilsem Kısa Özet

    Bir anne ve iki kızının öyküsünü okurken, ‘Bu kadar da olmaz!’ diyeceksiniz. Belki o sırada gözlerinizin dolduğunu fark edeceksiniz. Ağlayarak kenara bıraktığınız kitaba her fırsatta geri döneceksiniz.

    İki Birminghamlı kız, Nadia ile Zana, Yemen’e babaları tarafından tatile gönderildiklerinde, onlara bir serüven yaşayacakları anlatılmıştı. Harika sahilleri görmeyi, eyersiz ata binmeyi ve deve yarışlarını izlemeyi umut etmişlerdi. Ama kendilerini on dört ve on beş yaşlarında, Mokbana bölgesindeki kabile köylerinden birinden iki delikanlıyla evlendirilmiş buldular.

    Bu Orta Çağ kurallarının hüküm sürdüğü dünyada, kadınların neredeyse hiç hakları yoktur; kesinlikle kendi yaşamları üzerinde kontrolleri bulunmamaktadır. Aileleri içinde, tümüyle erkeklerin baskısı altında yaşarlar. Erkekler, onların üzerinde yasadır.

Annemi Bir Kez Daha Görebilsem Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.