sadsad x
asdasd

Anılar Belgeler (Cilt 1)

Deng Yayınları
18,52 TL
13,70 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
4,82 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Anılar Belgeler (Cilt 1) Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 414
ISBN: 9789757011231
Kapak: Ciltli
Kemal Burkay
Kemal Burkay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Anılar Belgeler (Cilt 1) Kısa Özet

  Çoğu, anılarını yazmayıp yaşadıkları olayların ve dönemin öyküsünü kısa da olsa bize bırakmadıkları için, geçmişin politik olaylarında rol oynamış Kürt aydınlarından hep yakınmışımdır. Aynı duruma düşmek istemem. Yaşadığım dönemde ülkemin politik ve kültürel yaşamındaki katkım yada rolüm nedir, ne değildir, ayrı bir konu. Ama gerek kişisel, gerek politik yaşamda ilginç ve önemli bulduğum olayları, bunlara ilişkin duygu ve düşüncelerimi diğer insanlarla paylaşmak isterim...

  Benim TİP'e girişim ve örgütlü politik çalışmaya başlayışım işte böyle oldu. Bu işe bir bakıma gönülsüz girdim, ama bir kez başladıktan sonra, enerjiyle, gecemi gündüzüme katarak çalıştım.
  Ordan oraya koşturdum ve bugün de, bu satırları yazdığım 1996 yılında, bu koşu hala devam ediyor.

  Dostoyevski'nin Sibirya'ya sürgüne giden bir kahramanına söylettiği * dostlarım, hayat her yerde hayattır,* sözünü çok sevmiştim ve bu daha şimdiden benim yaşam felsefem olmuştu.

  Munzur ve Harçik vadilerindeki manzaraya doyum olmaz. Buralar dört mevsim güzeldi. Kışın kar tutar, yer yer donar, çığlarla kesilir. İlkbahar ve yazın cıvıl cıvıldır; doğa binbir otla, çiçekle, arı ve kuş sesiyle donanır. Sonbaharda dağların yamaçları sarı kehribara, kızıla, mora şarap rengine keser. Ormanlarında çok sayıda ayı ve domuz, vadilerde dağ keçisi, dağlarda keklik, Munzur'da iyi cins alabalık vardır.

Anılar Belgeler (Cilt 1) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.