sadsad x
asdasd
35,00 TL
31,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
3,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Analitik Tarım Ekonomisi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 422
ISBN: 9786051331782
Kapak: Ciltsiz
Arslan Zafer Gürler
Arslan Zafer Gürler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Analitik Tarım Ekonomisi Kısa Özet

  Bilim insanları, çok fazla sözün, çok kısa kelimelerle ifadesinin zorluğunu bilirler.

  Bu düşüncenin sonucu olarak tarım ekonomisinin özgün konularını içeren ilk *Tarım Ekonomisi* kitabı 2008 yılında Nobel Yayıncılıkta çıktı.

  Baskının tükenmesi, güncel ve geniş perspektiften yeni bir kitap oluşturma gereksinimini gündeme getirdi. Bu kez özlü bilgileri daha hacimli bir eserde üretmek düşüncesi ile yola çıktım. Ülkemizde Türkçe basılmış benzer eserlerle beslenen ve bu anabilim dalına yakın, akademik ilerleme uğraşısı içindeki bireylerin, farklı disiplinlere dağılmış bilgileri tek tek harmanlayarak, bilimsel dağarcıklarını artırmak yolundaki çabalarını gözlemledim. Böylece, ampirik bir olguya dayalı olarak *Analitik Tarım Ekonomisi* kitabı doğdu. Analitik tarım ekonomisi, ilgilendiği alanlardaki konuların hangi bilimsel disiplindeki bir bilgi ile desteklendiğini pozitif ekonomi normlarından yola çıkarak analiz etmek görevini üstlenmiştir.

  Bu amaçla, güncellenmiş kuramsal bilgiler yanında, benzer eserlerin içeriğinde yoğun olarak yer almamış konular, kantitatif açılımlarla desteklenerek 10 bölüm altında düzenlenmiştir.

  Ziraat fakültelerinin tarım ekonomisi bölümlerinde olduğu gibi bu konuyu eğitim içeriklerine almış tüm akademik sujelerin Analitik Tarım Ekonomisi kitabından etkin şekilde yararlanacaklarına inanıyorum.

  Kitap içeriğinde, geleneksel tarım ekonomisi konularına analitik bakış açısı ile yaklaşımın yanında; üretim ekonomisi, üretim fonksiyonlarının oluşumu ve yapısı, tarım politikası ve tarımsal pazarlamanın işlevsel ve analitik boyutları kimi örneklerle de desteklenerek kaleme alınmıştır. Grafikler aşama aşama çizimlenerek, teorik bilginin görsel hafıza yoluyla daha kalıcı ve anlaşılır biçime dönüşmesi amaçlanmıştır.

Analitik Tarım Ekonomisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.