sadsad x
asdasd
130,00 TL
117,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
13,00 TL
Analitik Hiyerarşi Prosesi Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kitapları
Sayfa Sayısı: 303
ISBN: 9786054259502
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2011
Mehpare Timor
Mehpare Timor
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Analitik Hiyerarşi Prosesi Kısa Özet

  Bu kitapta, karmaşık ve çelişen karar unsurları bulunduran karar problemlerine çözüm getirmek isteyen kişi/yöneticilerin problem çözümlerinde kullanabileceği Analitik Hiyerarşi Prosesi (AHP) temel özellikleri ve örnek uygulamalar ile ele alınarak sunulmaya çalışılmıştır. Bir Çok Nitelikli Karar Verme Yöntemi olan Analitik Hiyerarşi Prosesi, kitap içinde farklı uygulama alanlarını içeren vakalar üzerinde incelenmektedir.

  Kitap temel olarak üç bölümden oluşmaktadır. Kitabın ilk bölümü Karar Süreci, Karar Tipleri ve Karar Modelleri ile Çok Amaçlı Karar Verme (ÇAKV) ve Çok Nitelikli Karar Verme Yöntemleri (ÇNKV) ne ayrılmıştır. İlk bölüm, ayrıca ÇAKV ve ÇNKV Yöntemleri ile ilgili temel sınıflandırmaları ve bu alanda yaygın biçimde kullanılan yöntemlere ait temel özellikleri bulundurmaktadır.

  Kitabın ikinci bölümü, Çok Nitelikli Karar Verme Teknikleri içinde önemli yeri olan ve geniş bir uygulama alanına sahip olan Analitik Hiyerarşi Prosesine ayrılmıştır. Bu bölümde, AHP`nin yapısı ve temel özelliklerinin yanı sıra AHP`ne ilişkin aksiyomlara yer verilmiştir. Kitabın bu bölümü, AHP ile grup kararı verilmesi ile AHP`nin avantaj ve sakıncalarını da içermektedir. İkinci bölümde ayrıca AHP problemlerinin çözümü için farklı hesaplama şekillerine matris hesaplamaları, excel uygulaması ve expert choice paket programı ile çözüm yollarına yer verilmiştir.

  Kitabın üçüncü bölümü Analitik Hiyerarşi Prosesi ile modelleme ve uygulama alanlarını içermekte olup, bu bölümde, literatürdeki çalışmalar ve bu çalışmaların ışığında oluşturulan vakalar yer almaktadır. Bu bölüm, Tercih Problemleri İş, Otomobil, Bilgisayar, Ürün, Ev ve Okul Tercihi Tedarikçi, Personel, Yönetici, Satış Temsilcisi Seçimi ile Satın Alma/Kiralama Kararı, Yer Seçim Problemleri Fabrika Yeri, Depo Yeri, Perakende Satış Yeri Seçimi ile Rehine Kurtarma Operasyonunun Analitik Hiyerarşi Prosesi ile Analizi ve Finans alanındaki Analitik hiyerarşi Prosesi uygulamalarını içermektedir.

 • 2. Hamur

Analitik Hiyerarşi Prosesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.