sadsad x
asdasd

Amerikan Cinneti 11 Eylül Amerika’yı Nasıl Değiştiridi?

Yapı Kredi Yayınları
21,30 TL
13,63 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
7,67 TL
Amerikan Cinneti 11 Eylül Amerika’yı Nasıl Değiştiridi? Hakkında Bilgiler
Türü: Avrupa Birliği Kitapları
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9789750811296
Kapak: Ciltsiz
Zeynep Atikkan
Zeynep Atikkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Amerikan Cinneti 11 Eylül Amerika’yı Nasıl Değiştiridi? Kısa Özet

    11 Eylül saldırılarının beşinci yılında gündeme sakin ve güçlü bir yumruk gibi iniyor Zeynep Atikkan’ın kitabı. Beş yıl süresince ABD’nin ve ona bağlı olarak dünyanın geçirdiği değişimi ve geldiği noktayı çok yönlü olarak tartışan Amerikan Cinneti, ABD narsisizminin 11 Eylül sonrasında medyanın da yardımıyla nasıl bir toplumsal cinnete dönüştüğünü, son derece kıvrak bir üslupla gözler önüne seriyor.

    *Amerika ile nefret ya da hayranlık dışında bir İlişki kurabilmek, bu ülkede ne olup bittiğini, tartışmaları, yeni eğilimleri kavramakla mümkün* diyerek yola çıkan Zeynep Atikkan’ın kitabı, 11 Eylül sonrasında ABD’nin sapan rotasını, ülkenin son yirmi yılını mercek altına alarak anlamamızı sağlıyor.

    Atikkan’ın çeşitli kesimlerden *yüzlerce* insan, tanınmış dış politika ve strateji uzmanı ve akademisyenle görüşerek hazırladığı kitap, *tek taraflı ve tek doğrulu* haber üreten medyaya da bir ders niteliğinde. Yazarın, yeni dünya düzenine ve aktörlerine dair çarpıcı tespitleri, zekice bir kurgu İçinde ve usta bir dille aktarılıyor. Gazetecilik merakının, bilimsel namus, araştırma ve cesaretle birleştiği Amerikan Cinneti profesyonel bir kalemin elinden çıkmış gerçek bir başyapıt.

Amerikan Cinneti 11 Eylül Amerika’yı Nasıl Değiştiridi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.