sadsad x
asdasd
44,44 TL
30,67 TL
%31 indirim
Amerika'daki Türk İmgesi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
ISBN: 9786059833042
Justin McCarthy
Justin McCarthy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Amerika'daki Türk İmgesi Kısa Özet

  Prof. Justin McCarthy Amerika Birleşik Devletleri'nde Türklere karşı oluşan önyargının tarihsel temellerini araştırıyor.

  "Türkler barbardır. Yaşayışları da kendileri gibi, tepeden tırnağa ilkeldir. Son derece zalim, çapulcu ve kan dökmekten hoşlanan insanlardır. Ruhen ve bedenen miskindirler. Milli edebiyatları yoktur, dillerini geliştiremezler, resim yapamazlar, müzikle uğraşamazlar"

  “Son derece ilgi çekici bir kitap! “Amerika'daki Türk İmgesi” tek taraflı tarih kaynaklarını geniş ölçüde düzeltiyor ve Osmanlı Türklerine nasıl çamur atıldığını gözler önüne sererek bir ilki gerçekleştiriyor.”

  - Prof. Edward J. Erickson

  "Yazar titiz ve ayrıntılı bu çalışması ile büyük bir övgüyü hak ediyor. 19. yüzyılda anti-Osmanlı propagandasına misyonerlerin katkılarını, 1. Dünya Savaşı sırasında ABD'deki İngiliz propaganda faalieytlerini Türkler aleyhine 19. yüzyıldan itibaren yapılan etnik ve dini propagandaların tarihini kaleme alarak birinci sınıf bir çalışmaya imza atıyor. Geniş kapsamlı bir araştırma, ayrıntılı kaynaklar ve güçlü ve dolaysız bir anlatım."

  - Prof. Jeremy Salt

  Türkiye'de özellikle Ermeni meselesindeki çalışmaları ile tanınan, dünyanın önde gelen Türk tarihi uzmanlarından Prof. Justin McCarthy ABD'de Louisville Üniversitesi'nde Ortadoğu Tarihi profesörü olarak çalışmakta, aynı zamanda Sosyal ve Beşeri Bilimler Enstitüsü'nün de başkanlığını yapmaktadır.

  Ürün Özellikleri

  Boyutlar

  15.00x22.50

  ISBN

  9786059833042

  Sayfa Sayısı

  655

  Çeviren

  Zeynep Enez

  Kağıt Tipi

  2. Hamur

  Dil

  Türkçe

  Kapak Tipi

  Ciltsiz

  Basım Yeri

  İstanbul

Amerika'daki Türk İmgesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.