Evrenin Geometrik Şifresi

Grifin Yayınları

M. Suat Çakmak

120,00 TL
85,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
34,80 TL
Evrenin Geometrik Şifresi Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 181
ISBN: 3990000043551
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2011
M. Suat Çakmak
M. Suat Çakmak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Evrenin Geometrik Şifresi Kısa Özet

  Evreni, onun oluşumunu ve niçin onun bir parçası olan Dünya adlı gezegende yaşadığımızı insanlık tarihi boyunca hep merak etmişiz. Çok basit ve kısa bir cümleyle anlatmaya çalıştığımız şey aslında çok derin, bu anlamdaki sorular da sonsuzdur.

  İnsanlığın bu merakını bilim adamları ve bilim yanıt vermeye çalışmış. Bu bilimler arasında matematik var ki gerçekten bilimlerin çimentosu... Matematikte öyle sayılar ve kavramlar tanımlanmış ki bizi ihtişamıyla etkileyen ve binyıllara meydan okuyarak hem güzelliğini hem gizemini koruyan Mısır piramitleri özel bir sayının, Altın Oran harikası bir anıttır.

  Altın Oran veya Fibonacci sayıları sadece insan yapımı eserlerde değil, doğanın mimarlığını yaptığı birçok canlıda gözlemlenebiliyor. Yine ünlü Matematikçi, Benoit Mandelbrot tarafından isimlendirilen Fraktal`lere doğanın mimarlığı yaptığı pek çok eserde rastlanabiliyor.

  Bu kitapta 86 yıllık ömrü bilime ve öğretmeye adamış Yıldız Teknik Üniversitesi hocalarından Prof. M. Suat Çakmak`la matematiğin muhteşem yönünü, nasıl da hayatımızın tam ortasında durduğunu birlikte keşfediyoruz. Sadece matematikteki muhteşem sayıların yanı dibimizdeki yansımalarını değil, aynı zamanda yaşamı ve yaşadığımız evrene dair de pek çok şeyi keşfedeceğiz. Metni zenginleştiren görseller M. Suat Çakmak`ın kaleminden.

  Simetrinin müzikte, resimde, doğada hepimize yaşattığı keyfi, umarız bu kitabı okuyan okurlar da yaşarlar...

 • 1. Hamur

Evrenin Geometrik Şifresi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.