sadsad x
asdasd

Alternatif Tıbbi Yontemlerden Oluşan Hukuki Sorumluluk

Adalet Yayınevi

Ayşe Erol Sarıyev

60,00 TL
57,00 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
3,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Alternatif Tıbbi Yontemlerden Oluşan Hukuki Sorumluluk Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 310
ISBN: 9786051465951
Kapak: Ciltsiz
Ayşe Erol Sarıyev
Ayşe Erol Sarıyev
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Alternatif Tıbbi Yontemlerden Oluşan Hukuki Sorumluluk Kısa Özet

    Alternatif Tıbbî Yöntemlerden Kaynaklanan Hukukî Sorumluluk- konulu çalışmamızda, 27. 10. 2014 tarihli 29158 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren -Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği- kapsamında yer alan, hekimler tarafından uygulanma zorunluluğu bulunan on beş adet geleneksel ve tamamlayıcı tıbbî yöntem ve mevcut mevzuata göre hekimler tarafından uygulanma zorunluluğu bulunmayan diğer geleneksel / tamamlayıcı / alternatif tıbbî yöntemler ile belirtilen yöntemlerin uygulayıcıları ve yöntemlerin uygulandığı kuruluşlar hakkında genel bilgiler verilmiştir.

    Çalışmamızda ayrıca geleneksel / tamamlayıcı / alternatif tıbbî yöntemlerin uygulanması sırasında ve uygulanması ile ilgili ortaya çıkan uyuşmazlıklar sebebiyle açılacak davalarda, yöntemlerin uygulandığı kişilere ve yöntemleri uygulayan kurumlara, hekimlere/uygulayıcılara düşen hak ve yükümlülükler incelenmiştir. Bununla birlikte, bir yöntemin hukuk kurallarına ve tıp bilimi kurallarına aykırı olarak uygulanması sebebiyle zarar görenlerin, hekimlere/uygulayıcılara ve kurumlara yöneltecekleri davalarını hangi hukukî sebeplere dayandıracakları, hangi mahkemelerde ve hangi sürelerde açacakları da çalışmamızda yer almıştır.

    Bu çalışmanın temelini, Gediz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda yürütülen yüksek lisans tezi oluşturmaktadır. 25. 7. 2014 tarihinde savunulup oybirliğiyle kabul edilen çalışma, 27. 10. 2014 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe giren Yönetmelik hükümlerine göre gözden geçirilmiş ve genişletilmiştir.

Alternatif Tıbbi Yontemlerden Oluşan Hukuki Sorumluluk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.