sadsad x
asdasd

Allah’ın ve Kainatın Sevgilisi Hz. Muhammed s.a.v.‘in Hayatı

Furkan Yayınevi

Emine Altın

70,00 TL
42,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
28,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Allah’ın ve Kainatın Sevgilisi Hz. Muhammed s.a.v.‘in Hayatı Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 1007
ISBN: 9786059019019
Kapak: Ciltli
Emine Altın
Emine Altın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Allah’ın ve Kainatın Sevgilisi Hz. Muhammed s.a.v.‘in Hayatı Kısa Özet

  Ey okuyucu kardeşim Cenâb-ı Hak kimsenin imânına hâşâ muhtaç değildir. İmândan mahrum kalan küfür halinde yaşayan kimseler kendilerini zararlara, felâketlere düşürmüş olurlar. Ve Allahü Teâlâ kerimdir, rahîmdir. Sadece lütfü, ihsanı göndermiş olduğu dinine, peygamberleri olmak üzere şükredenlere nail oldukları imânın kadrini bilip dininin emirlerini hakkıyla yerine getirip Hak Teâladan korkup Cenâb-ı Hakk'ın rızasını gözetip şükranda bulunanlar dünyada da, âhirette de mükâfat verecektir. Artık aklı başında olan bir insan bunu düşünmelidir. Cenâb-ı Hakk'ın mükâfatına nail olmayı en ulvî bir gaye bilmelidir. Bunun aksini hareket edenler kendilerini ebedi .felakete maruz bırakmış olurlar. Evet!.. Cenâb-ı Hakk'ın hiçbir kimseye ihtiyacı yoktur. Fakat maddî ve manevî nice ihtiyaçlar içinde yaşayan insanlar kendi hayatlarını kendi istikballerini düşünmeli islâmiyet nimetinin kadrini bilmeli o sayede dünya ve âhiret istikballerini temin etmiş bulunmalıdırlar. Bundan başka kurtuluş çaresi yoktur. Artık, ey okuyucu kardeşim. Bu kitapta adı geçen veya geçmeyen birçok peygamberler yaşayıp vefat etmiş oldukları halde bir kısım ümmetleri onların izlerini takip edip durmuşlardır, geri dönmemişlerdir. Lehülhamd milleti Islâmiyete âhirete göç eden Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'den beri asırlarca din-i İslâm'a sarılarak müslümanlıklarının muhafazaya çalışmışlardır. Bunun tersine hareket müslümanlar için bir felakettir. Bir ebedî helaktir. Cenâb-ı Hak cümlemizi, din-i İslâm'dan ayırmasın. Rabbimizin bize verdiği en büyük imân nimetidir. İnsan daima en hayırlı şeyleri temenni etmelidir. O uğurda çalışmalıdır ve nail olduğu nimetlerden dolayı da Cenâb-ı Hak'ka sonsuz hamd ve şükür edip durmalıdır. Ebedi mükâfatlara kavuşabilmek için bundan başka yol yoktur. Hidayet Allah'tan cümlemizi hidayet üzere daim kılsın. Âmin. Okuduklarımızla öğrendiklerimizle amel etmeyi cümlemize nasip etsin. Bu kitabı hazırlayanlara, yazanlara, okuyana, okutana, dağıtana öğrendikleri ile amel edene sen hidayet et Yarabbi! Âmin.
  Dünya ve âhiret hayatlarını mamur eyle darda bırakma af ve mağfiret et. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) şefaatine nail eyle. Peygamber Efendimizle birlikte devamlı cemalini seyredenlerden eyle. Amin.
  Senden bunları istiyoruz yâ Rab. Biz aciz günahkâr kulların daima kapındayız hidayet senden, yardım senden, af senden, mağfiret senden. Biz istiyoruz yâ Rab, umuyoruz, verirsin diye kapında bekliyoruz yâ Rab. Sen ganisin (zenginsin). Bütün hamdler Allah'ındır. (Elhamdülillah)
  İnna liliahi ve inna ileyhi raciun.
  (Allah'tan geldik Allah'a dönücüleriz). Âmin...

Allah’ın ve Kainatın Sevgilisi Hz. Muhammed s.a.v.‘in Hayatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.