sadsad x
asdasd

Alışveriş Merkezlerini Anlamak

Glocal Yayınları
6,48
5,51
%15 indirim
Alışveriş Merkezlerini Anlamak Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 172
ISBN: 9789944536325
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Abdülkadir Zorlu
Abdülkadir Zorlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Alışveriş Merkezlerini Anlamak Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Alışveriş Merkezlerini Anlamak Kısa Özet

  Gündelik yaşamın en önemli odağı artık alışveriş merkezleridir. Tüketim alanı olarak alışveriş merkezleri birçok sosyolojik olguyu da içinde barındırmaktadır. Bunu anlamadan çözüm üretmekte imkansızdır; alışveriş merkezlerinin içinde ve dışında olanlar açısından.

  Dr. Zorlu, akıcı bir dille, Bedesten'lerden Alışveriş Merkezleri'ne 'Tüketim Katedralleri'nin izini sürerken, alışveriş merkezlerini postmodern teorinin merceğinden tüketici odaklı bilim anlayışla ele alıyor.

  Kitap, Türk toplumunda tüketim olgusunun, tüketim mekanlarının ve alışveriş merkezlerinin gelişme serüvenini tarihsel, sosyolojik ve kültürel zeminleri üzerinde ilerliyor. Satın almanın ötesinde alışverişin, alışveriş merkezlerinin kurumsal, sosyal ve kültürel boyutlarını çözümleyen nitel saha araştırması olma özelliği de gösteriyor. Bu nedenle, alışveriş merkezleriyle ilgilenen herkes için önemli bir kaynak niteliğindedir.

  İster tüketici/müşteri olun, isterse yatırımcı-perakendeci eğer alışveriş merkezlerini anlamak istiyorsanız; tüketici açısından ve yatırımcılar açısından alışveriş merkezlerinin avantajlarını, dezavantajlarını, Türk tüketicisinin alışveriş merkezlerini yaşam merkezi olarak kullanma biçimlerini, ideal alışveriş merkezleri algısını ve daha birçok şeyi merak ediyorsanız bu kitabı okumaya başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.