Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Algoritma ve Programlamaya Giriş

48,00 TL
43,20 TL

Programlama neredeyse tüm branşlarda her bilim adamı veya öğrencinin gereğini duyduğu konuların başında gelmektedir. Algoritma ise her problemin çözümü için gerekli olan mantık adımlarıdır. Bir branşın bilgisayarla iç içe olması, o branşa ait problemlerin ve sorunların bilgisayarla çözümü ile mümkündür. Bilgisayarın hızına, zamandan tasarrufuna ve hayata sağladığı kolaylıklara sahip olabilmek için, o branşa ait problemlerin, bilgisayar programları ile çözülmesi gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında programlama her alandaki problemlerin çözümünü kolaylaştıran ve o branşı bilgisayarla iç içe yapan en önemli araçtır.

Bu kitap başta Meslek Yüksekokulları olmak üzere Lise ve Fakülte öğrencileri için en temel programlama bilgilerini içermektedir. Kitap içerisinde anlatılan her konu ile ilgili uygulamalar, farklı güncel örnekler ve bölüm sonlarında bir çok sınama çalışmaları yer almaktadır.

Bu kitapta, Java ve C# dilleri, en temel konularıyla programlama becerisini kazandırmak üzere işlenmiştir. Konuların kitapta işleniş biçimi olarak önce konular, ardından uygulamalar ve sonra örnekler verilmiştir. Konuları biliyor fakat pratik kazanmak istiyorsanız doğrudan örneklerden başlayabilirsiniz. Çözümü kapatarak önce kendiniz programı yazmalı, gerektiğinde çözümünden yardım almalısınız. Unutulmamalıdır ki bir problemin farklı farklı çözümleri olabilir. Dolayısıyla kitaptakilerden farklı bir yolla da problemlerinizi çözebilirsiniz.