sadsad x
asdasd

Alevi Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü

Eğiten Kitap
18,52 TL
13,70 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
4,82 TL
Alevi Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik-Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786054757473
Kapak: Ciltli
Alper Çağlayan
Alper Çağlayan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Alevi Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü Kısa Özet

    Doksanlı yıllardan itibaren Alevîlik ve dolayısıyla Alevîler Türkiye gündeminde önemli ölçüde gündem oluşturmuştur. Konu ile ilgili çok sayıda kitap, makale, tez ve röportajlar kaleme alınmıştır. Türk toplumu yoğun bir şekilde Alevîlikle ilgili konular üzerine düşünmeye ve konuşmaya başlamıştır. Fakat konunun inceliklerini ortaya koyan temel çalışmalar olmadığından dolayı bazı konular ya yanlış anlaşılmış, ya da yanlış ifade edilmiştir. Alevîlikle ilgili deyim ve sözcükler *Yol* içindeki asıl mânâsının dışında değerlendirilmelere tabi tutulmuştur. 


    Sözlük incelendiğinde iki husus görülecektir. Birisi, Alevîlikle ilgili olarak kaleme alınan eserlerde sık sık geçen fakat yeni nesillerce anlaşılamayan kelimelerin açıklanması; diğeri ise yine Alevîlikte sıklıkla kullanılan deyimlerin *Yol* içinde ifade ettiği mânâların açıklanmasıdır.

    Bu açılardan bakıldığında Alper Çağlayan’ın bu sözlük çalışması bir başvuru kitabı olarak değerlendirilmelidir. Eserin, kendi sahasında önemli bir boşluğu doldurduğu görülmektedir.

Alevi Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.