sadsad x
asdasd
55,00 TL
44,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
11,00 TL
Aklın G’özü Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 471
ISBN: 9789756193945
Kapak: Ciltsiz
Douglas R. Hofstadter
Douglas R. Hofstadter
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aklın G’özü Kısa Özet

    Zihin nedir? Ben kimim? Madde düşünebilir ya da hissedebilir mi? Ruh nerededir? Aklın G`özü, akıl, yapay zekâ, zihin-beden ilişkisi konularında ileri sürülmüş çarpıcı felsefi ve bilimsel düşünceleri tartışmaya açan kült bir eserdir. Edebiyatıyla geçtiğimiz yüzyılı derinden etkilemiş J. L. Borges’ten, evrim kuramının çağımızdaki en etkili savunucularından Richard Dawkins’e, bilim-kurgunun önemli isimlerinden Stanislav Lem’den, yapay zekânın olanakları üzerine söyledikleriyle çığır açmış zihin ve dil felsefecisi John Searle’e uzanan XX. yüzyılın etkili düşünürlerinin metinleri, Dennett ve Hofstadter’in yaptıkları yorumlarla farklı bir boyut kazanıyor. Benlik ve bilincin anlamının edebiyat, psikoloji, felsefe ve diğer disiplinlerin perspektiflerinden incelendiği bu kitap, yazarlarının deyimiyle, okurlarını kışkırtmak, huzurunu kaçırmak, allak bullak etmek, anlaşılır olanı tuhaflaştırmak, belki de tuhaf olanı anlaşılır hale getirmek üzere tasarlanmıştır.

    Douglas Hofstadter Bilişsel Bilim ve Bilgisayar Bilimi profesörüdür. Aynı zamanda felsefe, bilim tarihi ve felsefesi, psikoloji ve karşılaştırmalı edebiyat dallarında da dersler vermektedir. Kavramlar ve Algı Araştırma Merkezi’nin (Center for Research on Concepts and Cognition) yöneticisidir.

    Daniel C. Dennett Felsefe profesörüdür. Aynı zamanda *Sanatlar ve Bilimler Ordinaryüs Profesörü* unvanına da sahiptir. Tufts Üniversitesi Bilişsel Çalışmalar Merkezi’nin (Center for Cognitive Studies at Tufts University) yöneticisidir.

Aklın G’özü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.