sadsad x
asdasd
25,00 TL
18,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Akif'ten Gençliğe Öyküler 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786059502481
Kapak: Ciltsiz
Siyami Boylu
Siyami Boylu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Akif'ten Gençliğe Öyküler 2 Kısa Özet

  Mehmet Akif, Milletin malı olmuş, Millet Ruhuna kök salmıştır. Akif ’in ruhu dirilmiş ve genç nesle sinmiştir, görüyoruz ve Akif, toprağa verilirken henüz duvarlara tutuna tutuna gezen çocuklar olan  bizler bugün, bu yeni Akif’ler ordusu içinde ona sesleniyor ve diyoruz ki: 
  *Boşuna yaşamadın, boşuna savaşmadın ve boşuna ölmedin.*

  Sezai Karakoç

  Akif, milletinin derdini kendisine dert edinen bir hisli yürektir. İçinden gelen sesi gür bir seda ile haykıran gayretli bir mücahit, davasını hiçbir dünya nimetine değişmeyen sarsılmaz bir irade, insanlığın çilesini damarlarında gezdiren bir dava adamıdır. Onun şiirlerini bir araya getirdiği *Safahat*ı ise sadece milletimiz için değil, tüm insanlık için çok kıymetli mesajlar içeren adeta bir başyapıttır. Bu kıymetli eserin gelecek nesillerimizce anlaşılması, idrak edilmesi en büyük temennimizdir.

  Akif’ten Gençliğe Öyküler, işte bu endişenin ürünüdür. Safahat’ta yer alan şiirleri daha iyi anlaşılması adına nesre çevirdiğimiz ve sözlükle zenginleştirdiğimiz bu Akif’ten Gençliğe Öyküler II çalışmamız vesilesi ile nihai gayemiz, milletimizin hislerine tercüman olacak, ıstıraplarını terennüm edecek, bize geniş ufuklar kazandıracak, Münevver milletimizin çocuklarının bakışlarını ayaklarının ucundan gökyüzüne çevirecek yeni Akiflerin yetişmesine öncülük etmektir ruhumuzun yeniden dirilişine ışık tutması temennisiyle muhabbetli okumalar diliyoruz.

  Gayret bizden, Tevfik Allah’tandır.

Akif'ten Gençliğe Öyküler 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.