Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Akciğer Kanseri ve PET-BT'deki Yanlış Pozitifliğin İrdelenmesi

80,00 TL
65,60 TL

1950 yılında Artvin-Camili (Macahel)`de doğdu. Düzenli İlkokulu, Davutpaşa Ortaokulu ve Pertevniyal Lisesi`ni bitirdi. 1975 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi`nden mezun oldu. 1987 yılında Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nden Göğüs Hastalıkları Uzmanlığını aldı. 1993 yılında Doçent, aynı yıl Klinik Şefi oldu ve emekli olduğu 2015 yılına kadar aynı kurumda Klinik Şefi olarak görev yaptı.

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, Türk Toraks Derneği, American Thoracic Society ve European Respiratory Society üyesidir.

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlilik Kurulu (BOARD) kurucu üye ve yönetim kurulu üyeliği ve Türk Toraks Derneği KOAH Çalışma Grubu üyeliği görevinde bulundu.

Türk Toraks Derneği Kitapları Editör Yardımcılığı ve Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Eğitim Kitapları Serisi`nden çıkan "Öksürük: Nedenler, Tanı ve Tedavi" (2012) kitabı Editörlüğünü yaptı.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak yetiştirdiği 20 Asistan Doktorun Uzmanlık Tezini yönetti.

2002 yılında "Solunum Göğüs Hastalıkları Merkezi"ni kurdu. KOAH ve Astım konularında yaptığı halka dönük "farkındalık yaratma" çalışmaları ile 2006 yılında GOLD (Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease) COPD Day ve 2007 yılında GINA (Global Initiative for Asthma) Asthma Day etkinlik programlarında yer aldı.

UNESCO tarafından, Türkiyenin ilk ve tek "Biyosfer Rezerv Alanı" olarak ilan edilen Camili/Macahel`de "Doğal Çevrenin Korunması ve Sürdürülebilir Kalkınma" için faaliyet gösteren "Macahel Vakfı"nın Kurucu Üyeliği ve Başkanlığını yapmıştır. Halen, İstanbul Gelişim Üniversite-si`nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.