Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Akademiye Adanmış Bir Hayat Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos

40,00 TL
34,00 TL

Işık Üniversitesi Yayınları’nın yayımladığı iki nehir söyleşi kitabı okuyucularıyla buluştu.

Işık Üniversitesi’nin 25. kuruluş yılını kutlamak amacıyla hazırlanan nehir söyleşi kitaplarından ikincisi de yayımlandı. İstanbul, Moda’da doğan Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos’un akademik öyküsü Kadıköy Rum İlkokulu’nda başlıyor, Zoğrafyon Rum Lisesi ve Robert Kolej’den geçip dünyanın sayılı okullarından MIT’de başarıyla tamamlanıyor. Yorgo Hoca’nın pek çok açıdan ilham verici hayat hikâyesini anlatan Akademiye Adanmış Bir Hayat: Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos’la nehir söyleşiyi gazeteci Aslıhan Lodi gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos’un Işık Üniversitesi Yayınlarının tarafından yayımlanan yaşamöyküsü sadece büyük akademik başarılardan ibaret değil. Çevresine umut ve sevinç aşılamayan, yaşadığı toplumla iç içe geçmeyen, insanlara katkıda bulunmayan bir akademik yaşamın çok eksik olacağını da kanıtlıyor aynı zamanda. Yorgo Hoca, gazeteci Aslıhan Lodi’ye Kadıköy Rum Ortodoks Cemaati’nin başkanı olarak yürüttüğü çalışmaları ve bugün yaşadığı Caferağa Mahallesi’nde muhtar azası olmasının öyküsünü de heyecanla anlatıyor.

Akademiye Adanmış Bir Hayat: Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos’ta hocanın 25. yılına erişen Işık Üniversitesi’nin bugünlere gelmesindeki emeklerini görecek, İstanbullu bir Rum çocuğunun büyüme macerasına tanıklık edeceksiniz. Bugün üniversitedeki derslerine aynı heyecanla giren hocanın anlattıkları hem gençlere hem eğitimcilere hem üniversite çevrlerine hem de anne-babalara IŞIK tutuyor…