sadsad x
asdasd

Akademik Başarı Tahmininde Yapay Sinir Ağları

Burç Yayınevi
16,20
12,31
%24 indirim
Akademik Başarı Tahmininde Yapay Sinir Ağları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 114
ISBN: 9786055573263
Boyut: 16.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Elif Bahadır
Elif Bahadır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Akademik Başarı Tahmininde Yapay Sinir Ağları Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Akademik Başarı Tahmininde Yapay Sinir Ağları Kısa Özet

    Hayatın getirdiği risklerin farkına varabilme, ileriye daha sağlam adımlarla yürüme ve istikrar açısından, bilimsel başarı tahminlerinin önemi bütün dünya tarafından kabul edilmektedir. Bireylerin hızla gelişen dünyanın değişimlerine uyum sağlayıp, rekabeti yönetmeleri ve değişimleri kariyerlerinde avantaj haline dönüştürebilmeleri giderek zorlaşmaktadır. Yetişkin birey düzeyinde yaşanan kariyer gelişimine yönelik çaba düşünüldüğünde, gençlerin bu değişimlere uyum sağlayıp, yaşama dair sağlıklı ve üretken kararlar alabilmeleri önemlidir. Geleceği tahmin için kullanılan birçok tahmin tekniği olmakla birlikte yapay zeka teknolojileri de son yıllarda tahmin amaçlı kullanılmaktadır. Yapay zeka teknolojilerinden olan yapay sinir ağları, geleceği tahmin alanında başarılı uygulamaların gerçekleşmesini sağlamıştır.

    21. yüzyıl teknolojik gelişim ve küreselleşmeye bağlı olarak sosyal, bireysel, siyasal ve ekonomik alanlarda büyük ve hızlı değişimlerin yaşandığı bir dönem olarak ifade edilmektedir. Bu dönemde, yaşamın her alanındaki başarı tahminlerinin geleceğimizi önemli ölçüde etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. Hayatın hemen her alanındaki tahmin modellemeleri için kullanılan yapay sinir ağları akademik başarı tahmini içinde güçlü bir öngörü aracıdır. Ancak akademik başarı tahmininde hakkettiği ilgiyi görememektedir.

    İncelediğiniz kitap, yapay sinir ağlarını tanıtmakla birlikte en yaygın kullanılan yapay sinir ağlarından çok katmanlı algılayıcılarla yapılmış akademik başarı tahminine yönelik bir uygulamanın da yer aldığı bir çalışmadır. Yapay sinir ağları uygulamalarının akademik başarı tahmininde yaygın kullanımına hizmet etmesi dileğiyle...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.