sadsad x
asdasd
95,55 TL
62,11 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
33,44 TL
Ahlakın Temeli Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9786057758392
Kapak: Ciltsiz
Arthur Schopenhauer
Arthur Schopenhauer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ahlakın Temeli Kısa Özet

  Arthur Schopenhauer, Alman felsefe dünyasındaki ilklerdendir ve dünyanın anlaşılmaz, akılsız prensipler üzerine kurulu nedenselliklerinin olduğunu söyleyerek dikkatleri çekmiştir. Hayatı bir ıstırap olarak gören filozofun yaşadıkları felsefesini etkilemiştir.

  Arthur Schopenhauer, 22 Şubat 1788 tarihinde Danzig, Polonya‘da varlıklı bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Babası Heinrich Floris Schopenhauer, annesi Johanna Schopenhauer’dır.

  Arthur Schopenhauer, 1833 yılında hayatının sonuna dek kalacağı Frankfurt‘a taşındı. Çeşitli denemeler, hayata dair aforizmalar yayımlar. 1853 yılında uluslararası kamuoyunda tanınmaya başlar. *Alman felsefesinde putkırıcılık* yaptığı için övülür. Vilhelm Richard Wagner onun müzik düşüncelerine atıfta bulunur. Bazı üniversitelerde hakkında dersler verilmeye başlanır. Hayatının son yıllarını ünlü bir filozof olarak geçirir. Kendi tanımıyla, bir insan düşmanıdır ve tek arkadaşı köpeğidir.

  Arthur Schopenhauer, Immanuel Kant‘ın en çok değer verdiği öğrencisiydi. Ayrıca Schopenhauer, Friedrich Nietzsche‘nin ilk akıl hocasıdır.
  Arthur Schopenhauer, 21 Eylül 1860 tarihinde Frankfurt, Almanya‘da 72 yaşında ölmüştür.

Ahlakın Temeli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.