sadsad x
asdasd
25,00 TL
19,50 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
5,50 TL
Ahlak Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786056458774
Kapak: Ciltsiz
Seyyid Abdullah Şubber
Seyyid Abdullah Şubber
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ahlak Kısa Özet

    Hiç şüphesiz ahlak ilminin değeri üstünlüğü ve önemi; basiretli ve ince düşünceli insanlara aşikardır. Ahlak ilminin aslında dinin temelini oluşturduğu bu ilmi kazanmak yolunda çaba harcamanın bütün Müslümanlar için ne denli kaçınılmaz olduğu Müslümanların ancak ahlak ile Hz. Peygamber (s.a.a) ve O'nun Ehlibeyt'ine (a.s) yakınlık kazanabileceği hala fıtratının sesine kulak verenlere saklı değildir.

    Kuşkusuz güzel ahlak, kurtuluş vesilesidir; kötü ahlak ise, Allah'ın dergahından uzaklaştıran öldürücü helak edici zehir, insanı lanetli şeytanın yoluna düşüren dalaletin nedenidir. Dine zarar veren kalp ve nefis hastalıkları, insanın bedenine zarar veren hastalıklardan çok daha tehlikelidir. İlk hastalığın tedavisini öğrenmek farz-ı kifaye iken bunu öğrenmek farz-ı ayndır.

    Bu sahifeler, bu değerli ilmin ana komutanlarını ve bu tıbbın kısaca bir özetini içermektedir. Nefis hastalıkları, bu hastalıkların tedavi yöntemleri kurtarıcı ve helak edici sıfatların detaylarıyla ilgili bilgileri bir araya getirmiştir ve bu yönde Kur'an ayetleriyle, masumların hadisleriyle, akli deliller ve nakli alametlerle inci misali süslenmiştir.

Ahlak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.