sadsad x
asdasd

Ahiret Yolculuğuna Hazırlık

Hicaz Yayıncılık

Mehmet Kasadar

40,00 TL
24,80 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
15,20 TL
Ahiret Yolculuğuna Hazırlık Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 528
ISBN: 3990000025587
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Mehmet Kasadar
Mehmet Kasadar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ahiret Yolculuğuna Hazırlık Kısa Özet

  Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah`a, Salat ve Selam O`nun Resulü Hz. Muhammed Mustafa (sav)`in üzerine olsun. Ebedi hayat yolculuk kitabını hazırlamak için uzunca bir uğraş verdik ve siz değerli gönüldaşlarımızın istifadesine sunmaya çalıştık. Bütün insanlar ve bizler, ebedi hayat inanıp o hayatı kazanmak için elden geldiğince gayret sarfetmeye çalışıp tüm bedenimizi ve malımızı Allah yolunda infak etmenin önemini anlatmaya çalıştık.

  Sizlerde takdir edersiniz ki, Allah yolunda canımızı ve malımızı harcamak çok zordur. Bizlerde istedik ki en azından bu olayı sizlere hatırlatalım. Bu eseri hazırlarken ömürlerini ilme, irşada adamış Allah yolunda giden, Allah dostlarının sohbetlerinden onların eserlerinden yararlanarak siz değerli gönüldaşlarımıza sunmak istedik. Sahip olduğunuz bu muhteşem eser ahiret ile ilgili yazılan kitaplar arasında en ender kitaplardan birisidir.

  Sizlerce de malumdur ki her canlı muhakkak bir gün ölecektir, ölümden kaçış yolu yoktur ve bu anı herkesin yaşayacağını, bu anın bizlere uzak olmadığını hatırlatmak istedik. Şunu da net bir şekilde söyleyelim ki, Ölüm bir yok oluş değil ebedi hayatın başlangıcıdır, işte insanın asıl serüveni bundan sonra başlamaktadır, insanın ölüm anından sonra berzah hayatı, kıyametin halleri, ölümden sonra yeniden diriliş, haşr, kıyamet günü, hesap, mizan, sırat, cennet ve cehennemin yaşanacağı bir sürecin içerisine girmektedir. Böyle uzun bir yolda bizleri aşılması güç zorluklar ulaşılması zor menziller beklemektedir, o açıdan da bize düşen dünya hayatında da ebedi aleme nasıl bir hazırlık yapmamız gerektiğini anlatan bu şaheseri sizlerle paylaşmak istedik.

  Allah Resulü (sav) Buyurduğu üzere : " Dünya hayatı geçici bir gölgelikten ibarettir." Bir insanın ebedi hayatta mutlu, mesut bahtiyar olması için imtahanını kazanabilmesi için ciddi hazırlıklara ihtiyacı vardır. Şimdi biz sizlere soruyoruz; Ebedi hayat için neler yaptık ? Ebedi hayatı kazanmayı ne kadar istiyoruz ? kısacası ebedi hayat için yolculuk azığımız var mı ? Her Müslüman gibi bizde cenneti istiyoruz, peki cennete giden menzilde neler var bunları biliyor muyuz?

  İşte biz sizlere bu Ebedi Hayata Yolculuk kitabının içerisinde ölümden ahiret aleminde kadar tüm konuları işlemeye çalıştık. Bu kitabı hazırlarken de büyük üstadların muhteşem eserlerine başvurduk. İmama gazali, İmam Rabbani, Abdülkadir Geylani, Ebülleys Semerkandi, Şah-ı Nakşibend ve bir çok sayamadığımız büyük alimlerimizin eserlerinden faydalandık. Allah Azze ve Celle hepsine Rahmet eylesin. Aslında bütün Müslümanlar cenneti alaya kavuşmak ister, ancak nasıl kavuşulacağını bilemeyebilir. Bizlerde acizane, karınca kararınca bu bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Allah Azze ve Celle hepinizden ve hepimizden razı olsun.

  - Mehmet Kasadar

 • 2. Hamur

Ahiret Yolculuğuna Hazırlık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.