Ahir Zaman Meselelerine Fetvalar -1

Çıra Yayınları

Fahrettin Şeker

55,00 TL
37,40 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
17,60 TL
Ahir Zaman Meselelerine Fetvalar -1 Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 505
ISBN: 9786059853255
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Fahrettin Şeker
Fahrettin Şeker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ahir Zaman Meselelerine Fetvalar -1 Kısa Özet

    Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ve sena, Rasülü’ne, temiz ehl-i beytine ashabına salat ve selam olsun. İnsanların medeni toplumda yaşayabilmeleri için toplumdaki ilişkilerin bir düzen içind yürütülmesi ve toplumsal yaşam standartlarını yakalaması zorunlu bir husustur.

    Çünkü toplumsal yaşam ancak bir düzenle gerçekleşebilir. Bunu sağlamak için belirli prensip ve kurallara ihtiyaç vardır. Toplumun düzenini sağlayan en etkin kural elbette din, iletişşim, görgü, ahlak, nezaket, karşılıklı sevgi-saygı ve hukuklara riayet yer almaktadır bunlar toplumun huzurlu yaşamasının teminatıdır.

    Gerek birey gerekse toplumun dengeli yaşaya bilmesi cemiyetin toplumsal, siyasal ve ekonomik yapılarını islam kstasına uygun bina edilmesiyle sağlanabilir. Şayet insanlı için kıstas Kur’an ve sahih sünnet temel alınırsa barış, güven, adalet, eşitlik ve hürriyet sağlanır. Özellikle kadın haklarına gerektiği gibi saygı göstermek ve onun yüce Allah’ın ve Resulüne reva gördüğü yere layık görmek gibi hukuklara riayet etmek gerekir.

  • 1. Hamur

Ahir Zaman Meselelerine Fetvalar -1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.