75,00 TL
57,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Ağustos Işığı Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 450
ISBN: 9789754700763
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
William Faulkner
William Faulkner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ağustos Işığı Kısa Özet

  Ağustos Işığı, Faulkner’ın kendine özgü anlatım teknikleriyle Amerikan yaşamının çelişik öğelerini, uyumsuzluklarını ve Amerika tarihinde iz bırakan siyahlar ve ırkçılık sorununu deşen başyapıtlarından biri.
  Ağustos Işığı, Kuzey-Güney, beyaz-siyahi ayrışmasının yoğun olarak yaşandığı Mississippi’de, Faulkner’ın edebiyat haritasına yerleştirdiği *Yoknapatawpha*da geçer. Romanın başkişisi Joe Christmas’ın, hem beyaz olduğu hem de siyahi kanı taşıdığı düşünülmektedir. Joe iki dünya arasında gidip gelirken her ikisinin de yabancısı olduğunu hisseder, yaşadığı kısır döngü, romanın psikolojik zamanında çapraşık bir iç deneyim olarak sunulur. Joe’nun tragedyasının diğer halkalarını Doc Hines, Miss Burden gibi karakterlerin siyahlar ve ırkçılık sorunu karşısındaki tavırları meydana getirir. Ağustos Işığı’nda Faulkner bilinçlilik akışı, iç monolog, *flash-back* gibi anlatım tekniklerini belleklerde iz bırakan bir tarih anlatısıyla birleştirir.

  *20. yüzyıl Amerikan edebiyatında, Amerikan yaşamının barındırdığı çeşitlilik ve düzensizliği yansıtmak konusunda Faulkner’ın derinliği ve hayal gücü zenginliğine ulaşabilen bir yazar yoktur.*

  - Doreen Fowler

 • 2. Hamur

Ağustos Işığı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.