sadsad x
asdasd

Adli Yargı Hukuk Rehberi

Adalet Yayınevi

Emin Şahin

138,00 TL
124,20 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
13,80 TL
Adli Yargı Hukuk Rehberi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 1180
ISBN: 9786055473235
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Emin Şahin
Emin Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Adli Yargı Hukuk Rehberi Kısa Özet

  Aile Hukuku davaları, Tatbikatta Asliye Hukuk davaları, Trafik Kazalarında Hukuki Sorumluluk-Sigorta-Tazminat ve Rücu Davaları, Tatbikatta Sulh Hukuk Davaları isimli yayınlanmış dört eserim ve meslektaşım Veysel Gültaş ile birlikte yazdığım Trafik Kazalarında Hukuki ve Cezai Sorumluluk isimli iki eserim olmak üzere yayınlamış altı eserden sonra yedinci eser olarak, herkesin başvuracağı ve faydalanacağı bir eser olarak hazırlanmıştır.

  Bu eser 01. 01. 2002 tarihinde yürürlüğe giren 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre hazırlanan bu kitap, Adli Yargı Hukuk mahkemelerinde açılacak dava çeşitlerini ve Hukuk Usulünü kapsamaktadır.
  Eserde, Adli yargı hukuk mahkemelerinde görülecek dava çeşitleri ayrı başlıklar altında düzenlenmiş ve her konu ile ilgili dava özellikleri, araştırılması gereken hususlar, davacı, davalı, görevli mahkeme, yetkili mahkeme ve zamanaşımı belirtilmiş ve örnek dilekçeler konulmuştur.

  Kitabımız uygulama kitabıdır. Yıllarımı verdiğim onurlu Hakimlik ve Avukatlık mesleklerimin birikimi olarak kaleme aldığım bu eserden meslektaşlarım ve hukukla ilgilenen herkesin yararlanacağı ümidini taşıyorum.

 • 1. Hamur

Adli Yargı Hukuk Rehberi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.