sadsad x
asdasd

A'dan Z'ye Kerbela Ansiklopedisi

Asr Yayınları
44,00 TL
34,32 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
9,68 TL
Alışveriş Listeme Ekle
A'dan Z'ye Kerbela Ansiklopedisi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 542
ISBN: 3990000027289
Kapak: Ciltli
Cevdad Muhaddisi
Cevdad Muhaddisi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • A'dan Z'ye Kerbela Ansiklopedisi Kısa Özet

    Kerbela hadisesi sıradan bir hadise, bu hadisede yaşananlar sıradan şeyler değildi. Aradan on dört asır geçmiş olmasına rağmen hâlen aynı tazeliğini korumakta ve milyonlarca insan aynı olayları gözyaşlarıyla yâd etmektedir. Ülkeleri için özgürlük hareketi başlatan ve başarıya ulaşan birçok öncü, Hz. Hüseyin'i ve yarenlerini kendilerine örnek aldı-ğını savunmuş, öğretilerinin hareketlerine ilham kaynağı olduğunu itiraf etmişlerdir. Dinin ayakta kalması, insanî değerlerin kaybolmaması ve maneviyattan yoksun cansız bedenlere yeniden ruh damıtılması için Kerbela, asırlar boyu insanlığa ışık saçmış, yolunu yitiren kimselere hidayet vesilesi olmuştur.

    Birçok saltanat ve imparatorluğa rağmen ardından dökülen gözyaşları, tutulan matem merasimleri, tiyatrolar, sinezenîler, mersiyeler ve vaazlar zamanla kültürel bir boyut kazanmış, Ehlibeyt dostları arasında gelenekselleşmiştir.

    İşte, bu kitapta, 680 yılında gerçekleşen Kerbela hadisesi hakkında bilinmesi gereken olaylar, kişiler ve tarihler hakkında doyurucu bilgiler yer aldığı gibi, günümüze dek (2010) süregelen Kerbela'ya yönelik gelenekler, kültürler ve kavramlar hakkında da bilgi verilmektedir. Kısaca Kerbela'ya yönelik sorulabilecek "Ne, neden, nasıl ve ne zaman?" gibi birçok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız...

A'dan Z'ye Kerbela Ansiklopedisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.