sadsad x
asdasd

A’dan Z’ye Bilinçli İnsan Eğitimi

Ahir Zaman
12,50 TL
8,50 TL
%32 indirim
A’dan Z’ye Bilinçli İnsan Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786055095178
Kapak: Ciltsiz
Ercan Özyürek
Ercan Özyürek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • A’dan Z’ye Bilinçli İnsan Eğitimi Kısa Özet

  Peygamberimiz (s.a.v.): *Rabb’im beni terbiye etti, ne güzel terbiye etti.* buyurarak, eğitimin ilahî bağlantısının varlığına değinmektedir.

  *İnsan, evrenin merkezindedir.* desek herhâlde yanılmış olmayız. Çünkü kâinata bakıldığında, her şeyin insan için yaratıldığı görülmektedir. Bu itibarla Yüce Allah, insana diğer varlıklara vermediği değeri vermiş, ona, üstün özellikleri gereği sorumluluk yüklemiştir. Öyleyse insan, kendisine yüklenen bu sorumluluğun idraki içinde olmalı ve davranışlarını da bu doğrultuda sergilemelidir.

  Kitabımızda bireyi, anne karnına düşmesinden itibaren aşama aşama, yetişkin hâle gelip bir aile kurması ve çocuk yetiştirmesine varıncaya kadar, konuları uzatmadan ele almaya çalıştık. Çocuklarımızın da sıkılmadan okuyabilmelerini sağlamak amacıyla, yeri geldiğince konularla bağlantılı hikâyeler serpiştirdik.
  Kitabımız dört bölümden oluşmaktadır: Birinci bölümde bireyin eğitimini, anne karnından lise dönemini de kapsayacak şekilde ele aldık. İkinci bölümde aile bireylerinin birbirleri üzerindeki haklarından ve Kur’an’da peygamber oğullarından bahsettik. Onların bize ışık tutacak, ders verecek nitelikteki davranışlarını okuyucuya aktardık. Üçüncü bölümde, insanın doğru bir hayat yaşamasında büyük öneme sahip olan eğitim ve öğretime, dördüncü bölümde ise; özellikle çocuklarımızın, gençlerimizin ruh ve beden sağlığını tehdit eden zararlı alışkanlıklara ve doğurduğu sonuçlara temas etmeye çalıştık.

  Temennimiz, okuyucunun (anne, baba, öğretmen, öğrenci) günlük hayatta pratiğe dökebileceği, faydalanabileceği bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.
  Gayret bizden, tevfik Yüce Allah’tan.

A’dan Z’ye Bilinçli İnsan Eğitimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.