sadsad x
asdasd

Adalet Adamı Kemal Kılıçdaroğlu

Halk Kitabevi

Ensar Öğüt

45,00 TL
25,65 TL
%43 indirim
Kazancınız
:
19,35 TL
Adalet Adamı Kemal Kılıçdaroğlu Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 228
ISBN: 9786052365564
Kapak: Ciltsiz
Ensar Öğüt
Ensar Öğüt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Adalet Adamı Kemal Kılıçdaroğlu Kısa Özet

  Kureşan Ocağına mensup Kemal Kılıçdaroğlu`nun soy şeceresini anlatan Kureşan Ocağı Bir Liderin Göç Yolu Horasan`dan Anadolu`ya Kemal Kılıçdaroğlu kitabı bugüne değin bilinmeyen belgelerden yola çıkılarak hazırlandı.

  Üç Dönem Ardahan Milletvekilliği yapan araştırmacı Ensar Öğüt ile araştırmacı yazar Mesut Özcan’ın birlikte hazırladıkları çalışmada, pek çok devlet adamı ve kanaat önderi yetiştiren Kureşan Ocağının Ehl-i Beyt soyuna, dolayısıyla Peygamber soyuna dayandığı belgeleriyle ortaya konuyor.

  Ayrıca Fatih Sultan Mehmed döneminde İstanbul’un ilk kadılarından ve ilk belediye başkanı olan, Kadıköy’e de adını veren Kureşan Ocaklı Hızır Bey Çelebi ile Nasreddin Hoca’nın da bu ocağın mensubu olduğu belgeleniyor. Bu arada Hızır Bey Çelebi’nin oğlu Sinan Paşa’nın da Fatih Sultan Mehmed’in sadrazamlığını yaptığı vurgulanıyor.

  Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde sultanların birçoğu *Seyyid* soyundan gelenlere dair ferman, icazet, nasihat ve hüccetnameler yayımlamış, sonraki dönemlerde de bunlar şahitler huzurunda tasdik edilmiştir. Bu araştırmada söz konusu belgelerden ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı İstanbul İl Müftülüğü bünyesinde bulunan Nakibü’l-Eşraf defterlerinden yararlanılmıştır.

  Bu kitap, Kureşan Ocağı ve mensuplarına ilişkin pek çok gerçeği gün yüzüne çıkararak önemli bir konuya ışık tutuyor.

Adalet Adamı Kemal Kılıçdaroğlu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.