sadsad x
asdasd

Adab Hikayeleri - Okul Öncesi Adab Okulu

YEKDER

Ayşenur Okur

30,00 TL
21,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Adab Hikayeleri - Okul Öncesi Adab Okulu Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 47
ISBN: 9789759855727
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ayşenur Okur
Ayşenur Okur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Adab Hikayeleri - Okul Öncesi Adab Okulu Kısa Özet

  Okul Öncesi Adab Okulu Eğitim Seti, okul öncesi ahlak ve karakter gelişiminde ilk aşamanın adab gelişimi olduğunu kabul ederek, kurumsal eğitimin ilki olan okul öncesi dönemde bu manada bir eğitim verilmesi kabulüne dayalı olarak hazırlanmıştır. Hedefimiz, İslami değerler ve kavramlara aşinalık kazandırma, değer ve kavramları sevdirme, İslam adabına uygun davranış edindirmedir.

  Okul öncesi dönemdeki çocukların gelişim özellikleri ve karşılaştıkları yaşam durumları düşünüldüğünde doğru iletişim kurmak, temizliğe dikkat etmek, evde, sınıfta, sokakta görgü kurallarına uygun hareket etmek vb. davranışlar büyük ölçüde adabı muaşerete uygun davranışlara denk gelmektedir.

  Konular bu durumlar esas alınarak belirlenmiştir. *Okul Öncesi Adab Okulu Adab Hikâyeleri* kitabı, okul öncesi çocuklara uygun dil ve anlatım özellikleri gözetilerek, edebî bir bakış açısıyla hazırlanmıştır. Kitapta yer alan 12 hikâyede amaçlanan değerler titizlikle işlenmiş ve yaş grubuna uygun görsellerle zenginleştirilmiştir.

  Müfredata uyumlu olarak işlenen değerin fark edilmesi ve kazanımının pekişmesi hikâyelerle de desteklenecektir. Aynı zamanda dinlemekten keyif almaları, okuma zevkini kazanmaları hedeflenmiştir. Bu kitapta, kaybolan hazine sandıklarından, kuyu kazan karıncalara, yardımlaşarak büyüyen ağaçtan, küçük civcive, telaşlı sincaplardan, patates eken köylülere maceralı bir serüven çocuklarımızı bekliyor. Okul öncesi yaş grubu öncelikli olmak üzere işlenen değerleri anlayabilecek ve anlatım dilini kendisine yakın bulan tüm çocuklarımıza yöneliktir.

 • 2. Hamur

Adab Hikayeleri - Okul Öncesi Adab Okulu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.