sadsad x
asdasd

Açıklamalı Muhasebe Terimleri Sözlüğü

Literatür Yayıncılık

Rüknettin KUMKALE

15,00 TL
12,75 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
2,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Açıklamalı Muhasebe Terimleri Sözlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: İşletme Muhasebe ve Maliye Kitapları
Sayfa Sayısı: 313
ISBN: 9799758431761
Kapak: Ciltsiz
Rüknettin KUMKALE
Rüknettin KUMKALE
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Açıklamalı Muhasebe Terimleri Sözlüğü Kısa Özet

  Elinizdeki sözlük; vergi, ekonomi ve muhasebe konularının birbirleri ile iç içe yaşamasına karşın, sadece muhasebeyi ilgilendiren terimlerin toplandığı ilk ve tek yayındır. Bu ilk yayının ilk basımı 2000 yılında Muhasebe Sözlüğü adıyla yayınlanmıştı.

  Sözlüğü hazırlarken şu düşüncelerle yola çıktık:

  XXI. yüzyılın başlarında artık; ekonomi, muhasebe, hukuk, sigorta konularındaki çalışmalar birbirinin içine girmiştir. Ayrıca muhasebe; iş dünyasının, sosyal güvenlik konularının, Avrupa Topluluğu ile münasebetlerin, gümrük, dış ticaret, kambiyo, sigorta, para piyasaları, sermaye piyasaları gibi yelpazedeki çalışmaların konuşulduğu bir bilim dalı haline gelmiştir. Günümüzde artık muhasebe ile ilgili bir kavramı dile getirmeyen kişi hemen hemen kalmamıştır. Bu açıdan, sözlüğü hazırlamaya başladığımız zamanki düşüncemiz, sözlükten herkesin yararlanmasına olanak sağlamak şeklindeydi. Konuya bu açıdan yaklaşarak muhasebe faaliyetleri içinde geçen terimleri sözlük kapsamına almaya çaba gösterdik.

  Terimlerin açıklanmasında Türk Dil Kurumu sözlüğünden; kavram eski dilden kaynaklanarak geliyorsa Osmanlıca Lügat´ten yararlandık. Ayrıca günlük konuşma dilimizde anlamını bilerek veya bilmeyerek sürekli kullandığımız kelimelerin sözlük, yasa ve kullanım anlamlarını da açıklamaya çalıştık.
  (Sunuş)

Açıklamalı Muhasebe Terimleri Sözlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.