sadsad x
asdasd
2,78 TL
2,36 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
0,42 TL
Alışveriş Listeme Ekle
ABD Bu 11 Eylül’ü Çok Sevdi Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 203
ISBN: 9789944916059
Kapak: Ciltsiz
Hasan Bülent Kahraman
Hasan Bülent Kahraman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • ABD Bu 11 Eylül’ü Çok Sevdi Kısa Özet

  Irak savaşı tesadüfi değildi. Amerika'da iş başında bulunan yeni muhafazakârların otuz yıl öncesinden başlayarak tasarladığı bir projenin parçasıydı ve özünde yeni bir Ortadoğu yaratmak için baş(atıldı. Bu savaşın burada durmayacağı, yayılıp genişleyeceği apaçık. Dünyadaki yeni sağ, yeni muhafazakâr siyasetlerin ve katı neo-liberal ekonomik anlayışın Amerika ve Avrupa'daki yaygınlığı, önümüzdeki dönemin karanlık tablosunu besleyecek. Belki dünyayı yeni yanlış ve haksız savaşlara gebe bırakacak.
  Amerikan askerleri ve henüz sayısı bilinmeyen ama on binlerle ifade edilen Iraklı sivil ölüler, bu savaşın ne kadar yanlış olduğunu bütün dünyaya kanıtladı. Savaşı başlatmak için söylenen yalanlar, yanlış ve yanıltıcı istihbarat bilgileri lime lime edilip ortaya çıkarıldı. Bugün Amerika da bu gerçeğe uyanmış durumda.

  Öte yandan savaş, Türkiye'yi bugüne kadar etkilediğinden daha çok, esas bundan sonraki dönemde etkileyecek. Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve siyasal düzlemlerde bu savaş döneminden yara almadan çıkmasının yoluysa, ciddi ve çok bilinçli bir sol siyasetten geçiyor.

  Dünyanın sağ politikalara teslim olduğu, kana ve ateşe boğulduğu bir dönemde Hasan Bülent Kahraman'ın kitabı, hegemonik bir saldırganlığın durdurulması, yeni, demokratik ve sol bir politikanın geliştirilmesi açısından hem bir çağrı hem de bir yol gösterici.

  'ABD Bu 11 Eylül'ü Çok Sevdi', direnişin hiç bu kadar gerekli olmadığını anlatan bir kitap!

ABD Bu 11 Eylül’ü Çok Sevdi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.