sadsad x
asdasd

65 Derste Dinimizi Öğrenelim

Asr Yayınları
20,00 TL
15,60 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
4,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
65 Derste Dinimizi Öğrenelim Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 311
ISBN: 3990000027297
Kapak: Ciltsiz
Kerim Uçar
Kerim Uçar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 65 Derste Dinimizi Öğrenelim Kısa Özet

    İslam dini, bütün insanlığı hidayete ve hakka çağıran, ilahi bir düzendir. Bu dinin gayesi, insanı dünya ve ahiret saadetine ulaştırmaktır. Bu sebebledir ki İslam, insanın Allah'a kul, Peygambere (sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem) ümmet ve insanlığa hizmet edecek şekilde yetişmesini bu gayeye ulaşmanın esası sayar.

    akait ve temel düşünceler, her değer sisteminin ve her düzenli ideolojinin temelini oluşturmakta, bilinçli veya bilinçsiz olarak insanların davranışlarının şekillenmesinde etkili olmaktadır. İşte bu nedenle, insanlık aleminde İslam dininin değer ve davranış sisteminin oluşması, sağlamlaşması ve böylece tatlı meyveleriyle, insanların dünya ve ahiret saadetini temin edebilmeleri için bu büyük ve bereketli ağacın kökleri sayılan inanç temelleri, her kalbe yerleştirilmelidir.

    Çalışmamızda dinimizin inanç ve itikat esalarını anlaşılır bir üslüpla ve doğru bir şekilde hazırlamaya gayret ettik. amcımız, gençlerimizin ve çocuklarımızın inançta sadık, amelde salih, ahlakta kamil olmalarına yardımcı olmak; onların ilim, adalet, hak, ahlak ve fazilet sahibi olarak yetişmelerini sağlamaktır.

65 Derste Dinimizi Öğrenelim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.