sadsad x
asdasd

30 Saniyede Güzel Sanatlar

Caretta Yayıncılık
65,00 TL
48,75 TL
%25 indirim
30 Saniyede Güzel Sanatlar Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sanat - Mimarlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786055169831
Kapak: Ciltli
Lee Beard
Lee Beard
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 30 Saniyede Güzel Sanatlar Kısa Özet

  Caravaggio’danWarhol’a, dünyaya bakışımızı değiştiren 50 sanateseri

  Lascaux Mağarası’nda ki tarih öncesinden kalma resimlerden günümüze, sanatçılar kendi eşsiz kişiliklerini eserleri yoluyla ortaya koydu.Bu bağlamda hayranlık duymak ve takdir etmek için pekçok harika sanat eseri sayılabilir.Peki ama nasıl oldu da sanat anlayışı Rönesans’ın klasik uyumundan Kübizme evrildi?

  Farklı eserleriyle sanata bakışımızı değiştiren pekçok öncü sanatçı hangi aşamalardan geçti?Daha da önemlisi, sanata bakışımızı değiştiren eserlere gözatarken hangilerinden başlamak gerekiyor?

  30 Saniyede Güzel Sanatlar, bu soruların yanıtını vermeye çalışıyor.Kitapta Batı sanatının her biriken dişartlarına gore açıklanmış dönemlerini yedi bölüm altında örneklendiren 50 şaheser sunuluyor.Tam sayfa illüstrasyonların yanısıra takdim edilen 3 saniyede taslak bölümleri, resim ve heykelleri tanıtıyor.Tabii eserlerin sanat tarihine yaptığı katkı da en dolaysız yoluyla anlatılıyor.

  Leonardo da Vinci’den Picasso’ya, Michelangelo’dan Monet’ye kadar birbirinden değerli sanatçıların dünyaca ünlüeserlerini konu edinen bu kitap müthiş bir bilgi hazinesi sunarken, sanatseverlerin başucundan ayıramayacağı referans kitabı olacak.

  Gerek özel fırçadar beleri, gerek materyallerin yenilikçi biçimde kullanımı, gerekse en bariz biçimiyle otoportrelerde görülen gerçekçilik yoluyla olsun, sanatçı ile sanateseri arasında kurulan dolaysız bağı bir kez daha görmek isteyen sanatseverler için...

  30 SaniyedeGüzel Sanatlar ile dünyanın en önemli sanat galerilerind ebenzersiz bir tura çıkmaya hazır olun.

30 Saniyede Güzel Sanatlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.