Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

3. Kişi

45,00 TL
33,75 TL

*Yeni Nesile Geçmişi Anlatın*

Bu önemli söz bana ait değil. Düşünün, hemen hemen her fırsatta fegaran ederek bu isteğini dile getiren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ait.

Neden sürekli bu talebi dile getiriyor? Neden genç nesil geçmişi bilsin diyor? Bilmemek onların suçu değil, o yılları yaşayan ve anlatamayan bizlerin suçu. Bu roman Cumhurbaşkanı’mızın bu talimatına duyarsız kalmanın karşılığı olarak kaleme alındı.

O yılları yaşayan altmışına merdiven dayamış şahsım ve benim gibi milyonlarca insanımızın acısını yüreğinin en derinliklerinde duyduğu yılların kağıda dökülüşüdür.

1960 yılında başlayan karanlık günlerin acı hatıraları ile doluyuz. Kaç darbe girişimine sahit olduk. Tüyü bitmemiş gençlerin, bu ülkeyi bölmek için birbirlerine düşman eden güçlerin yüzünden kara toprağa uğurlanışlarını gördük.

Biz inancı gereği başörtüsü taktı diye binlerce kız evladımızın işkenceye ikna odalarında sorgulanışlarına şait olmadık mı?

Biz 1999 yılında göz dağı vermek için Sincan caddelerinde tankların palet sesleri ile uyanmadık mı?

Bu nesil daha yakın hain darbe girişimini, bizse darbenin katmerlisini görmedik mi?

Daha neler neler, haklısının sayın Başkanım ... Ben bu çağrıyı duyarak bu romanı kaleme aldım, gerisi sizde, ben yaşadıklarımı yazdım siz de yaşadıklarınızı anlatın ve sonrası

Cumhurbaşkanı’mızın dediği gibi. Ve bu güne dönüp gençler bu günü hatırlatın.

Neredennn Nereyeee…

Orhan Şeref Ayça