sadsad x
asdasd

2021-yks-tyt-ayt-kitaplari-vitrin.jpg (52 KB)

2021 YKS (TYT - AYT) Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 8125 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 .... 83 84 85
Toplam 8125 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 83 84 85

YKS (TYT-AYT) Kitapları

Üniversitede eğitim görmek lise öğrencilerinin hedefidir. İyi bir üniversitede eğitim görmek ise lise öğrencilerinin hayalidir. Lisenin güzel ve coşkulu yılları hatıralarda yerini almıştır. Öğrencilerin zihnini artık sınavlar meşgul etmektedir. YKS sınavı öğrencilerin üniversitede eğitim görme hakkını kazanmalarını sağlayan bir sınavdır. Düşledikleri mesleğe yaklaştıran bir sınavdır. Farklı şehirde üniversite okuyarak bağımsızlaşmalarını sağlayacak bir dönemin içerisindedirler. Kendilerini tanımaya çalışırlar, ben kimim sorusu kafalarında hep canlıdır. Ben kimim sorusuna yanıtlar aradıkça, neler istediklerini de düşüneceklerdir. Bulabildikleri cevaplar hangi üniversitede, hangi şehirde, hangi bölümde okumak istediklerinin de cevaplarıdır. Yaşam boyu sürecek olan yolculuğun başındadırlar, sonradan kader olduğunu düşünseler de kaderlerini belirleyecek bir zamanın içerisindedirler. Heyecan, korku, belirsizlik, endişe, mutluluk, iyimserlik sınava girenlerin duygularıdır. Her duygu değerlidir, onlar bu dönemleri nasıl hatırlamak istiyorlarsa öyle hatırlayacaklardır. Yaşamdan neyi arzuluyorlarsa ona ulaşmalarını dileriz. Bu ulaşmada şansdan daha çok özveri, azim, çalışma, emeğin yeri vardır. Üniversite sınavı sonucunda mutluluğa ulaşmaları, bu mutluluğu paylaşmalarını ve yaymalarını dileriz.

YKS Sınavı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı lise son sınıf öğrencilerinin ve lise mezunu olanların girebildiği bir sınavdır. İki oturumdan oluşan sınav TYT ve AYT oturumlarından oluşmaktadır. TYT sınavı ilk oturumdur. YGS yerine gelen sınav TYT’dir. Temel Türkçe Testi ve Temel Matematik Testi olmak üzere iki bölüm vardır. Bu bölümlerden 40’ar soru sorulmaktadır. Akıl yürütme, muhasebe odaklı sözel ve sayısal bilgileri, Türkçe’yi doğru kullanma, okuduğunu anlama gibi becerileri ölçen bir sınavdır. Eski adı LYS olan sınavın yerine gelen ise AYT oturumudur. Edebiyat, Coğrafya, Tarih, Matematik sorularının yer aldığı sınav eşit ağırlık öğrencilerinin çözmesi gereken sınavlardır. Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ise sayısal öğrencilerinin girmesi gereken sınavlardır. Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Edebiyat ise sözel öğrencilerinin çözmesi gereken derslerdir. İkinci oturum olan AYT öğrencilerinin bilgi becerilerini ölçen bir sınavdır. Yabancı dilden hazırlanan öğrenciler ise Yabancı Dil Testi (YDT) oturumuna girmeleri gerekmektedir.

YKS (TYT-AYT) Kitap Önerileri

Piyasada çok sayıda YKS’ye hazırlık kitabı vardır. Konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, denemeler öğrencilerin çalışabileceği kaynaklardır. Öğrenciler bu kitaplar arasından nasıl seçim yapacaklar? Onları sınava hazırlayan en iyi kitap hangisidir? Kitaba verdikleri para ve zaman karşılığı öğrenciler kitaplardan verim almak isterler. Sınava giren öğrenciler kitap satın alırken şu kriterlere dikkat edebilirler: Öğrencinin düzeyinin belirlenmesi gerekir, ona uygun kitap seçiminde en başlıca kriter budur. YKS kitaplarını satın alırken kitapların yeni sınav sistemine uygunluğu kontrol edilmelidir. Genel tekrar testleriyle öğrendiklerini pekiştiren kitaplara başvurulabilir. Ezberci kitaplara karşın konuyu kavratan kitaplar önceliğiniz olmalıdır. Soruların çözümlerini görmek için soru çözümlü kitapları tercih etmek size yardımcı olacaktır. Konu çalışmak için video destekli kitaplar öğrencilerin ilgisini çekecektir. Farklı soru tiplerine, özgün sorulara yer vermeye cesaret eden kitaplardan yararlanılmalıdır. YKS kitapları hazırlayan başlıca yayınevleri, Karekök, Palme, Üç Dört Beş, Altın Karma, Limit, Tonguç Akademi, Hız ve Renk, Prf Paraf, Yanıt Yayınları dır.

YKS Kitap Fiyatları

YKS kitaplarını en uygun fiyata BKM Kitapta bulabilirsiniz. BKM Kitap YKS kitaplarında yüksek indirimler uygulayarak öğrencileri düşünür. Onlar için en iyi kitabı en uygun fiyata vermektedir. Ödemeyi kolaylaştıran taksit seçenekleri sunmaktadır. Tüm yayınevlerinin kitaplarını satışa sunan BKM Kitap, öğrencilerin zengin ve çeşitli kitaplara ulaşmasını sağlar. Hızlı kargo ve özenli paketle öğrencilerin çalışma masasına kitaplarını ulaştırmaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.